Federasyon fena karıştı!

Federasyon fena karıştı!
Federasyon fena karıştı!
İstinye'de hareketli saatler yaşandı. Tartışma yaratan kararın ardından bir araya gelen TFF Yönetimi ile MHK, 'istifa' iddialarına yanıt verdi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Kasımpaşa- Beşiktaş maçının tekrar oynanacağının açıklanması sonrası Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) göreve devam edip etmeyeceği merak konusu oldu.

Büyük çelişki! TFF'den şaşırtan karar

Olaylı maçtan hemen sonra yaptığı açıklamada "Hakem, bu olayda ne uygulanması gerekiyorsa onu uyguladı" diyerek, Barış Şimşek'e destek olan MHK Başkanı Zekeriya Alp'in, kendi kurulunu toplantıya çağırması dikkati çekti. Hollandalı futbolcu Ryan Donk'un pozisyonu için 'tekrar' kararı alınması ile adeta taca çıkan Zekeriya Alp ve ekibinin, istifa edebileceği iddia edildi. Ancak bu haberler , hem TFF Başkanı Demirören hem de Alp tarafından yalanlandı.

Kasımpaşa-Beşiktaş maçı tekrar oynanacak!

DEMİRÖREN: İSTİFA YOK

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, gazetecilere yaptığı açıklamada, "TV'leri izlerken üzüldüm, doğru olmayan haberler var. Zekeriya Alp ile ne beraber yemek yedik, ne de beraber karar aldık. TFF, kurumlarıyla işleyen bir kurumdur. En üst kurul da yönetim kuludur ve yönetim kurulunun kararı diğer kurullar tarafından tartışılmaz. Tahkim Kurulu süreci vardır. PFDK'nın verdiği bir kararı Tahkim Kurulu bozduğu zaman , 'Tahkim istifa edecek' diye bir şey yoktur. Aynı şekilde yönetim kurulu da istifa edecek diye bir şey de yok. MHK'nın bize sunduğu bir tavsiye vardır, ama bu yönetim kurulu tarafından kabul edilmemiştir. Bizim aldığımı karardan sonra Alp, kendi kurulunu toplantıya çağırdı. Ancak istifa yok. Kararımızdan hoşlanmayanlar da kamuoyunu yanlış bilgilendirmesinler. Futbol sahada oynanıyor ve sahada bitiyor. Herkesin bunu bilmesi lazım. Normalde yazılı bir açıklama yapacaktık, ama kamuoyu direkt bilgilensin diye sözlü açıklama yapıyoruz" şeklinde konuştu.

İstifayı böyle önlediler


"GÖREVİMİZE DEVEM EDECEĞİZ"

MHK Başkanı Alp, "Görevimizi en iyi şekilde yapmaya devam edeceğiz. Hizmet etmek istiyoruz. Sanıyorum bunu da en iyi şekilde yapıyoruz. Başkanımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Desteklerinden dolayı yönetim kuruluna da teşekkür ediyoruz. Dünkü toplantı sadece bir durum değerlendirmesiydi. Hakem raporunu ben görmem. Direkt TFF Hukuk Kurulu'na gider. Hakem raporu değişecekse bunu ilk önce bizim bilmemiz gerekir. Bu konuda daha dikkatli olunması lazım. Rapor değişir diye bir şey söz konusu değil" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş karardan memnun


TEKRAR MAÇINI ŞİMŞEK YÖNETMEYECEK

Zekeriya Alp, olaylı maçı yöneten hakem Barış Şimşek'in, tekrar karşılaşmasında da görev yapıp yapmayacağı yönündeki soruya, "Barış Şimşek normal olarak görevine devam edecek. Ancak tekrar maçını kendisi yönetmeyecek. Zaten şu anda bir sakatlığı var. Antalya'daki koşularda da kendisini mazeretli kabul ettik. İyileştikten sonra koşularda başarılı olursa biz ona görev vermeye devam edeceğiz" dedi.

Almeida bir golden daha oldu!