Federasyon Süreyya koşsun istiyor

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Süreyya Ayhan Kop'un iş akdine son verilmesi konusunda "Biz onun önünü asla kesmiyoruz. Yeter ki koşsun, bir derece elde etsin diye uğraşıyoruz" dedi. Terzi, milli atlet...

ESKİŞEHİR - Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Süreyya Ayhan Kop'un iş akdine son verilmesi konusunda "Biz onun önünü asla kesmiyoruz. Yeter ki koşsun, bir derece elde etsin diye uğraşıyoruz" dedi. Terzi, milli atlet konusunda gayet açık olduklarını anlatarak, şöyle konuştu: "Süreyya 4,5 yıldır yarış koşmuyor. Biz koşturmak için uğraştık, o koşmamak için uğraşıyor. 2004 Olimpiyatları'nda, 2006 ve 2007 Avrupa şampiyonalarında ve son olarak Dünya Şampiyonası'nda koşmadı. En son yine ABD'ye gitmek istedi ve bir yıl orada antrenman yapacağını belirtti. Biz de bu kez izin vermedik ve federasyonla ilişkisini kestik."
Terzi, Süreyya Ayhan'ın koşması için çabaladıklarını belirterek, "Şu an Süreyya ile ilgili federasyon olarak bir programımız yok. Ancak, yarış koştuktan, barajı aştıktan sonra olimpiyatta koşma ihtimali olabilir" dedi.
'Özeleştiri yapmaları lazım'
Süreyya Ayhan'ın önünü hiçbir zaman kesmediklerini ifade eden Terzi şöyle devam etti: "Biz 4,5 yıldır kendisini koşturmak için uğraştık. Hiçbir yarışı koşmadılar. Gelinen nokta itibarıyla şapkalarını önüne koyup, 'Biz bu noktaya nasıl geldik' diye özeleştiri yapmaları lazım. Federasyon olarak bu konuya hiçbir olumsuz katkımız yoktur. Hep olumlu görüşlerimiz olmuştur, ama onlar bizlerle diyalog kurmadan kendi başlarına bazı şeyler yapmak istediler. Bizden kopuk çalıştılar. Bu da kendilerinin bileceği iştir. Koştuktan sonra barajı aşan sporcumuzu götürmek bizim tasarrufumuzda." (Spor Servisi)