Federasyondan Drogba'ya müjde

Federasyondan Drogba'ya müjde
Federasyondan Drogba'ya müjde
Beşiktaş'ta Almeida'nın golü boşa gitti, sadece Galatasaraylı yıldızın golleri dikkate alındı.

Radikal.com.tr - Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, 22 Eylül tarihinde Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan Beşiktaş - Galatasaray maçı ile ilgili kararını verdi. Siyah-beyazlı taraftarların 90+2'de sahaya girmesi nedeniyle yarıda kalan derbi maç, sarı-kırmızılı takım lehine 3-0 olarak tescil edildi.

İşte TFF'nin olaylı derbi kararı

Bir ay sonra gelen karar sonrası Galatasaraylı futbolcu Didier Drogba'nın attığı goller konusundaki belirsizlik de sona erdi. Olimpiyat'ta sarı-kırmızılıların 2-1 önde olduğu sırada tatil edilen maçta, Fildişi Sahilli yıldızın attığı 2 gol geçerli sayıldı.

TFF'nin resmi internet sitesinde göre; Beşiktaş ağlarını 2 kez sarsan Drogba'nın ligde kaydettiği gol sayısı 4'e yükseldi.

TALİMAT NE DİYOR?

Futbol Müsabaka Talimatı'nda yer alan 'üçten fazla attığı golle geçerli olarak kabul edilir' ifadesi ise soru işaretlerini beraberinde getirdi. Beşiktaş adına Hugo Almedi'anın kaydettiği golün geçerli olmayacağı açık bir şekilde vurgulanırken, Fildişi Sahilli forvetin golleri için net bir madde olmaması dikkati çekti. 

Melo'dan yönetime Terim önerisi

'Hükmen mağlubiyet sürecinde uygulanacak usul ve sonuçları' başlıklı 23'üncü madde şöyle:"(4) Hükmen yenik sayılma halinde galip gelen takım lehine 3 gol verilir. Hükmen yenik sayılan takım, gol atmış olsa dahi hiçbir golü geçerli kabul edilmez. Hükmen galip gelen takımın üçten fazla attığı goller geçerli olarak kabul edilir."