'Federasyonu bize verin'

'Federasyonu bize verin'
'Federasyonu bize verin'
Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Ergin Ataman'ın Basketbol Milli Takımı'na gidip gidemeyeceği sorusuna, "Her başarılı teknik direktörünü bir yerlere kaptıracaksak, federasyonların işini biz yapalım daha ucuza gelir" dedi.

Galatasaray Başkanı Ünal Aysal dün Sarı-Kırmızılıların, Fox International Channels ile yaptığı işbirliği anlaşmasında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Aysal, milli takımın başında iki maçta da galibiyet alan Fatih Terim’in başarılarının sürpriz olmadığını vurgulayarak, “Başarıları alışılmadık başarılar değil. Alıştığımız ve kendisinden devamlı gördüğümüz başarılar” diye konuştu.
Aysal’dan satırbaşları şöyle:
Terim konusu: “Bu kadar büyük hedefleri olan bir kulübün böyle bir dönemde 4 maç için hocasını milli takıma destek için göndermesi, Galatasaray’ın federasyona yaptığı en büyük destektir. Federasyon inşallah bunu takdir edecektir ve buna aynı incelik ve aynı anlayışla karşılık verecektir. (Kontrat) Hocamız çok meşgul, Zamanı geldiği vakit hoca kararını muhakkak açıklayacaktır.”

‘Herkes kadar şanslıyız’

Ergin Ataman konusu: “Böyle bir şey gündemimizde değil (Ataman’ın Milli Takım’a geçmesi) ama bu tip dedikodular her zaman dolaşır. Galatasaray her başarılı olduğu branştaki teknik direktörünü bir yerlere kaptıracaksa, federasyonların işini biz yapalım daha ucuza gelir.”
Şampiyonlar Ligi: “ Bence Real Madrid ve Juventus’un ne kadar şansı varsa Galatasaray’ın da o kadar şansı vardır. Kopenhag dahil 4 takım da zor kura çekmiştir, hepsi birbirinden çok çekecekler.”
Didier Drogba: “Drogba 35 yaşında bir futbolcu. Her şeyden önce kendisinin performansıyla uzatmanın olup olmayacağına karar vermesi gerekir. Biz gayet tabii şu anda oyuncumuzu başarılı buluyoruz. Ekibimizin içinde tutmak istiyoruz. Zamanı geldiği vakit de bu uzatmayı çekinmeden yaparız.”

Yeni ortaklık

Galatasaray, dünyanın en büyük uluslararası medya kuruluşlarından Fox International Channels ile reklam satış anlaşması imzaladı. Anlaşmanın amacı iki yılda GS TV’ye 5 milyon liranın üstünde gelir sağlamak.