Federer: Benim asıl rakibim Nadal

Amerika Açık'ta üst üste dördüncü kez gülen taraf Roger Federer oldu. Genç Sırp raket Novak Cokoviç'i 7-6, 7-6 ve 6-4 biten üç set sonunda finalde mağlup etmeyi başaran İsviçreli tenisçi adını bir kez daha tarihe yazdırdı.

NEW YORK - Amerika Açık'ta üst üste dördüncü kez gülen taraf Roger Federer oldu. Genç Sırp raket Novak Cokoviç'i 7-6, 7-6 ve 6-4 biten üç set sonunda finalde mağlup etmeyi başaran İsviçreli tenisçi adını bir kez daha tarihe yazdırdı. Federer Amerika Açık'ı üst üste dört kez kazanmayı başaran 1920'li yılların ünlü ismi Bill Tilden'dan sonra aynı başarıyı tekrarlayan ilk tenisçi oldu.
Roger Federer maç sonrası yaptığı açıklamada 20 yaşındaki Cokoviç'in hakkını teslim etti ama kortlarda onun asıl rakibinin Rafael Nadal olduğunu belirtmekten de geri durmadı. Cokoviç'le finallerden çok yarı final ve çeyrek finallerde karşılaştığını belirten Federer, "Finallerde karşılaştıkça rekabet de artıyor ama hâlâ gerçek rakibimin Nadal, onunla yaptığım maçları daha fazla ciddiye aldığımı itiraf etmeliyim" diye konuştu. Federer önceki akşam finalde elde ettiği galibiyetle birlikte Cokoviç'le yaptığı altı maçın beşinden galip ayrılmış oldu. Nadal'a karşı ise karnesi çok iyi değil. 21 yaşındaki İspanyolla çoğu kez Nadal'ın daha başarılı olduğu toprak kortta karşılaşmaları gerçeğine karşın Federer'in 13 maçta sadece beş galibiyeti bulunuyor. (Spor Servisi)