Federer yeni bir rekorun peşinde

Dünya tenisinin bir numarası Roger Federer rekora doymuyor. Bu hafta içerisinde Indian Wells Masters turnuvasında mücadele edecek olan İsviçreli raket yeni bir rekorun peşinde.

LOS ANGELES - Dünya tenisinin bir numarası Roger Federer rekora doymuyor. Bu hafta içerisinde Indian Wells Masters turnuvasında mücadele edecek olan İsviçreli raket yeni bir rekorun peşinde. Geride kalan haftada Mikhail Youzhny'yi Dubai Açık finalinde mağlup eden Federer üst üste 41. maçından da galibiyetle ayrıldı. Federer Indian Wells'te de başarılı bir grafik çizmeyi başarır da beş maç kazanırsa üst üste 46 maçla Guillermo Vilas'ın rekoruna ortak olacak. Bir maç daha kazanması halinde rekor Federer'e geçecek. Federer bu rekoru kırma konusunda sakin kalmaktan yana. Genç raket Vilas'ın rekoruna ilişkin şunları söylüyor: "Umarım kazanmaya devam eder ve Vilas'ın rekorunu kırarım ama eğer başaramazsam da sorun değil. Yeniden başlarım."
Indian Wells'te Federer'i Rafael Nadali Andy Roddick, Andy Murray ve Tim Henman gibi güçlü rakipler bekliyor olacak. Üst üste maç kazanma rekorunda Vilas'ı 44 maçla Ivan Lendl takip ediyor. Federer sadece açılış maçını kazansa bile 42 maçla üçüncü sıradaki John McEnroe başarısına ortak olabilecek. (Spor Servisi)