Federico Balzaretti futbolu bıraktı

Federico Balzaretti futbolu bıraktı
Federico Balzaretti futbolu bıraktı
Serie A takımlarından Roma'nın 34 yaşındaki sol beki Federico Balzaretti, sakatlığı nedeniyle emekliye ayrıldığını açıkladı.

ROMA - Roma'nın Trigoria'daki tesislerinde bir basın toplantısı düzenleyen Federico Balzaretti, "Böyle bir kararı almak çok zordu ama hoşuma gidecek, yüzde yüz bir performansla oynamaya devam edemiyorum. Bu nedenle, aktif oyunculuk kariyerimi bitiriyorum. Ne yazık ki, kasığımdan geçirdiğim sakatlık beni, futbolu bırakmaya zorladı" ifadelerini kullandı.

Açıklaması sırasında gözleri dolan İtalyan futbolcu, takımında yönetici olarak görev almak istediğini belirterek, kendisine destek olanlara teşekkür etti.

Roma Kulübü Genel Direktörü Mauro Baldissoni ise Balzaretti'nin sportif yönetici olarak Roma'da görev almaya devam edeceğini söyledi.

Kariyeri boyunca, Torino, Varese, Siena, Juventus, Fiorentina, Palermo takımlarının formasını giyen ve 2012-2013 sezonun başında Roma'ya gelen Balzaretti, 10 Kasım 2013'te oynanan Sassuolo mücadelesinde kasığından sakatlanmıştı. Boston ve Münih'te çeşitli operasyonlar geçiren Balzaretti'nin yeşil sahalara dönmesi uzun zaman almış ve deneyimli oyuncu, geçen sezonun son maçında Palermo karşısında sarı-kırmızılı formayı giyebilmişti.

İtalyan oyuncu, sarı-kırmızılı formayla tek golünü sakatlanmadan önce 2013-2014 sezonunda ezeli rakipleri Lazio'ya atmıştı. Balzaretti, 2012'de Avrupa Şampiyonası'nda final oynayan İtalya Milli Takımı'nda da görev almıştı. (AA)