Federico Higuain İstanbul'a ayak bastı

Uzun süredir forvet arayışlarını sürdüren Beşiktaş sonunda muradına erdi. Aradığı golcüyü Arjantin'de bulan Siyah-Beyazlılarda üç yıllık sözleşmeye imza atan Federico Higuain, dün özel bir uçakla İstanbul'a getirildi.

İSTANBUL - Uzun süredir forvet arayışlarını sürdüren Beşiktaş sonunda muradına erdi. Aradığı golcüyü Arjantin'de bulan Siyah-Beyazlılarda üç yıllık sözleşmeye imza atan Federico Higuain, dün özel bir uçakla İstanbul'a getirildi. Atatürk Havalimanı'nda üzerine Siyah-Beyazlı formayı geçiren 22 yaşındaki futbolcuyu taraftarlar sevgi gösterileriyle karşıladılar. 9 numaralı formasıyla omuzlara alınan eski River Plate'li, Türkiye'de futbol oynayacak olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, "İlk kez havalimanında bu şekilde karşılanıyorum. Buna çok şaşırdım. Umarım bundan sonra da hep böyle keyifli günler geçiririm" derken, basın mensuplarına da Türkçe olarak "En büyük Beşiktaş, şampiyon Beşiktaş" diye seslendi.
Genel menajer Sinan Engin ise teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın uzun zamandır istediği bir transferi gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Bir yıldız adayını getirdik. Arjantin'de çok tanınan bir futbolcudur. Bizim için çok önemli bir yıldız adayıdır. İnşallah Beşiktaş'a da çok katkıları olacak" diye konuştu. Havalimanı çıkışında Siyah-Beyazlı taraftarların büyük ilgisi ile karşılaşan ve oluşan izdihamda ezilme tehlikesi yaşayan Higuain, güçlükle havalimanından çıkabildi. Ayağının tozuyla takımın akşam antrenmanına çıkan golcü futbolcu, yeni takım arkadaşlarıyla tanıştı.
Zürih maçı biletleri yarın
Öte yandan Beşiktaş'ın, Avrupa Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turunda, İsviçre'nin Zürih ekibiyle 29 Ağustos Çarşamba günü yapacağı maçın biletleri yarın Biletix ve stat gişelerinden satışa çıkarılacak. Maçın bilet fiyatları şöyle: VIP Üst B-E: 450 YTL; VIP Üst A-F: 350 YTL; VIP Alt A-F: 250 YTL; VIP Alt B-E: 300 YTL; VIP Alt C-D: 350 YTL; Numaralı Orta: 200 YTL; Numaralı Kenar: 175 YTL; Kapalı Üst: 150 YTL; Kapalı Alt: 100 YTL; Yeni ve Eski Açık: 45 YTL. (Spor Servisi)