Feldkamp Arda'dan memnun değil

Necati Ateş, Orhan Ak, Cihan Haspolatlı ve Hasan Kabze'ye 'kapıyı gösteren' Galatasaray Teknik Direktörü Karl-Heinz Feldkamp, verimsiz oyuncularla çalışmamaya kararlı görünüyor.

BOLU - Necati Ateş, Orhan Ak, Cihan Haspolatlı ve Hasan Kabze'ye 'kapıyı gösteren' Galatasaray Teknik Direktörü Karl-Heinz Feldkamp, verimsiz oyuncularla çalışmamaya kararlı görünüyor. Alman teknik adam
"Futbolcularla durumlarını açık açık konuştuk. Bazılarından memnun değilim. Bunu onlara da söyledim. Kalmak istiyorlarsa daha çok çalışmalılar" diye konuştu. Alman hocaya göre sadece yedi oyuncunun yeri hazır.
Kalli dün Arda Turan'ın performansını da masaya yatırırken genç oyuncunun hazır olduğunu düşünmediğini söyledi. Tecrübeli teknik adam şöyle konuştu: "Arda geçen sezonun sonunda önemli bir sakatlık geçirdi. Bu sakatlıktan sonra tam olarak toparlanamadığını düşünüyorum. Son oynadığımız İstanbulspor maçında orta sahanın solunda görev yaptı ve orada ortaya koyduğu performanstan memnun kalmadım."
Kalli, transfer isteğini de açıkça şu sözlerle vurguladı: "Transfer yapmak istiyoruz.
UEFA'da oynayacağımız ilk maçta oynayabilecek bir isim almayı düşünüyoruz."
Yalan haber yapana tesis cezası
Aslan'da dün basın karşısına çıkan sadece Feldkamp değildi. Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın, Başkan Yardımcısı Adnan Polat ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, "Ne kadar çırpınılırsa çırpınılsın Adnan Polat'la arama kimse giremeyecek" dedi. Kulübün futbol şubesini dağıtıp, bütün yetkileri kendisinde topladığına yönelik medyada yer alan bir iddia nedeniyle konuşma gereği duyduğunu söyleyen Canaydın, bu tip haberlerin Galatasaray'ı yıpratmak için yapıldığını savundu.
Polat ise aldıkları bir kararla, gerçekleri yansıtmayan haberlerde imzası olan gazetecileri tesislerine almayacaklarını ve takımla birlikte yapılan seyahatlere engel olacaklarını belirtirken "Lütfen kamuoyunu yanıltıcı ve kulübümüzü yıpratıcı, asılsız haberler ortaya atmayın. Herkes aldığı görevi layıkıyla yapmak için gece gündüz koşturuyor. Destek olunmuyorsa bile yanıltıcı haberlerle zarar vermeyin" ifadelerini kullandı.
Transfer çalışmalarına da değinen Polat, şunları söyledi: "Transferle ilgili çalışmalarımız sürüyor. Ortada kesin bir durum yok. Bizim niyetimiz Türk futboluna heyecan verecek bir transferi muhakkak yapmak."
Seyrantepe ihalesi iptal edildi
Bu arada Galatasaray'ın heyecanla beklediği Seyrantepe projesi bir kez daha gecikmeye uğradı. Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Mecidiyeköy'deki Ali Sami Yen arazisi karşılığında kurulacak yeni stat ihalesini, "yarışma ve rekabet ortamının oluşmadığı" gerekçesiyle iptal etti. Söz konusu arsanın tapu kaydında bulunan irtifak hakkı şerhinin terkini suretiyle mülkiyetin TOKİ'ye devredilmesi işlemlerinin henüz tamamlanmamış olduğu da vurgulanarak, bu işlerin tamamlanmasıyla oluşacak daha sağlıklı bir ortamda en kısa sürede ihalenin yenileneceği bildirildi. Konuyla ilgili Canaydın, 'klasik' bir açıklama yaptı: "Taraftarımızın içi rahat olsun." (Spor Servisi)