Feldkamp basına cevap verdi: Hiçbir yere gitmiyorum

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, görevinden ayrılacağı şeklinde çıkan haberlere büyük tepki gösterdi. Dün bir basın toplantısı düzenleyen Alman çalıştırıcı, son dönemde hakkında...

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, görevinden ayrılacağı şeklinde çıkan haberlere büyük tepki gösterdi. Dün bir basın toplantısı düzenleyen Alman çalıştırıcı, son dönemde hakkında çıkan yazıların kendisini bu toplantıya iyi hazırladığını belirterek, "Maç kaybettiğimizde yazılacakları merak ediyorum. Almanya'da teknik adamlar için sürekli eğitim ve yenileme seminerleri verilir. Artık bunlara katılmamaya karar verdim, çünkü bana eğitim verecek kişileri basının arasında görüyorum. Sınıfta kaldığım konusunda bir yazı vardı. Evet kaldım, ama benim sınıfım teknik adamların bulunduğu en üst sınıf" dedi.
Milli takım maçlarının bulunduğu haftada başka şeylerle uğraşmak zorunda kaldıklarını anlatan Feldkamp, "Birincisi, bilmenizi istiyorum, hiç bavulum yok. Bavulumla değil, spor çantayla geldim. Toplanacak bavulum olmadığın bilin.
İkincisi de herkes zirvede bırakmak ister. Ben de zirvedeyim şu an. Takımım lider. Ama henüz hiçbir şeye ulaşmadık. Bu takımla ulaşmak istediğim o kadar çok hedefim var ki, bırakmak için hiçbir neden yok" diye konuştu. Kalli, şimdiye kadar basın mensuplarıyla iyi bir ilişki kurduğunu düşündüğünü belirterek, "Ama son dönemdeki gelişmeleri göz önünde bulundurarak bu ilişkiyi yeniden gözden geçirmek zorunda kalabilirim" dedi.
'O paraya uçaktan inmem'
Tecrübeli teknik adam, gazetelerde Galatasaray'dan aldığı parayla ilgili yer alan bilgilerin yanlış olduğunu dile getirerek, "Kazancımı oldukça aşağı indirmişsiniz. Söylenenler ve yazılanlar benim gülünç bulduğum seviyede. Gazetelerde yazan miktara çalışacak olsaydım, uçaktan inmezdim" şeklinde konuştu.
Bursaspor deplasmanından dönüşte gece yarısı odasına ulaştığını ve kısa bir süre sonra Almanya'dan bir arkadaşının kendisini telefonla arayarak, "Bir şey mi var? Bir Türk televizyonunda geri döneceğin iddia ediliyor" dediğini aktaran 'Kalli', "Bu açıklamaların olmamasını özellikle rica ediyorum. Yönetim kurulumuzun da bunu söyleyenlere karşı ortaya koyduğu bir tavır var, tesislere alınmamaları gibi. Bu benim kararım değil ama yönetim kurulumuzun bana destek olmak için yaptığı bir uygulama, saygı duyulması gerekir" dedi. (Spor Servisi)'Hasan Şaş'la bir sorunum yok'
Alman teknik adam, Bursaspor maçında kadroya alınmayan Hasan Şaş'la ilgili yöneltilen bir soru üzerine, "Hasan'la benim aramda bir sorun yok. Hasan'ı neredeyse bugün buraya da getirecektim. Kendisi, 'Benimle ilgili yazılan çok şey var ve bunlar doğru değil. Benim açımdan bir sorun yok' diyerek benim moralimi düzeltti. Bursa'daki kadromuzu biliyorsunuz. Çok orta saha oyuncumuz var. Bir kişiyi kadronun dışında tutmak zorundaydım. Hasan da Slaven Koprivnica maçında kötü oynadığı için oyundan alınmadı. Sarı kartı vardı, 10 kişi kalmama düşüncesiyle oyundan aldım" dedi.
Arda kaçamak yaptı mı?
Feldkamp, Bursa maçı öncesi Arda'nın bir gece kulübünde geç saatlere kadar kaldığı şeklindeki haberlerin sorulması üzerine, şöyle konuştu: "Kendisi şu anda milli takımda. Fatih Terim'in de bulunduğu bir ortamda bu konu konuşuldu, biz de soruşturuyoruz. Milli Takım dönüşü onunla bu konuyu konuşacağız. Bir özel yaşamı var ve istediğini yapabilir ama diğer taraftan profesyonel bir oyuncu ve kurallara uymak zorunda."