Feldkamp: Bu koşullarda bu kadar

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, olumsuz koşullara karşın önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi. Alman teknik adam maç sonrasında düzenlediği basın toplantısında...

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, olumsuz koşullara karşın önemli bir galibiyet aldıklarını söyledi. Alman teknik adam maç sonrasında düzenlediği basın toplantısında, mücadele ettiklerini, bırakmadıklarını ve galip geldiklerini ifade ederek, "Mücadele ettiğimiz için hak ettik. Bu statta, bu koşullar altında bunu yaptığımız için mutluyum" dedi.
Feldkamp, Olimpiyat Stadı'ndaki hava koşullarından yakınarak, "Stat, fotoğraf çektirmek için harika ama futbol oynamak için aynı şeyi söyleyemem. Takımlar için rüzgâr vardı ve bu sürekli değişiyordu" diye konuştu. Kasımpaşa'nın haklı olarak savunmasını sıkı tuttuğunu ifade eden tecrübeli çalıştırıcı şöyle devam etti: "Kalabalık savunma yaptılar, biz oyunu forse etmek zorundaydık. Penaltı kaçırmamız onların işine geldi, motive oldular. Rakip, savunma yaptığı için uzun toplarla oynamak zorunda kaldık.
İkinci devre biraz daha rahattı. Rakibimiz ilk devre olduğu gibi topu rahatça tutup oynayamadı ve biz oyuna hâkim olduk."
Hakan'dan program eleştirisi
Kalli, sakatlıklar nedeniyle kadro kurarken fazla şansının bulunmadığını da belirterek, "18-19 oyuncum var, dördü sakat. Fazla seçme şansım yoktu" ifadelerini kullandı. Maç sonrası diğer açıklamalar ise şöyle:
Adnan Sezgin (Galatasaray AŞ Genel Müdürü): Ümit Karan penaltıyı kaçırdıktan sonra moral bozukluğu oldu. Şampiyonluğa oynuyoruz, bu bakımdan üç puanı almak önemliydi. Puan kaybı kötü olurdu.
Ümit Karan (Galatasaraylı futbolcu): Futbol bir şov oyunu. Attığım güzel golle buna katkıda bulunduğum için mutluyum.
Hakan Şükür (Galatasaray kaptanı): Avrupa kupalarında maçını en son oynayıp ligde bugün de erken oynayan biz olduk. Buna anlam veremedik. Cuma günü geç saatte İstanbul'a geldik. Çarşamba günü Avrupa kupası maçını yapan Fenerbahçe ise ligdeki maçını bizden sonra oynuyor.
Kadri Özcan (Kasımpaşa Teknik Direktörü): Karşılaşmanın hakkı beraberlikti. Forvette gol sıkıntımız var. Kaybettiğimiz için üzülüyoruz, bu lige alıştıkça daha iyi olacak. Fikstür dezavantajımız var, dört büyük takımla mücadele ettik. Kendi sahamızda oynayamamak da dezavantaj.
Cihat Arslan (Kasımpaşa kaptanı): İlk yarıda biz zorlandık ama ikinci yarıda ise oyun dengelendi. Galatasaray, ayağa top yapan bir takım, girdiği pozisyonu güzel değerlendirdi ve galip geldi. (Spor Servisi)