Feldkamp: Galatasaray'ı Derwall sayesinde tanıdım

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, antrenman sonrasında yaptığı açıklamada, önceki gün vefat eden Alman teknik adam Jupp Derwall'in kendisinin de hayatını değiştiren isim olduğunu söyledi.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, antrenman sonrasında yaptığı açıklamada, önceki gün vefat eden Alman teknik adam Jupp Derwall'in kendisinin de hayatını değiştiren isim olduğunu söyledi. Kendisine "Galatasaray'a gelir misin?" diyen ilk kişinin Derwall olduğunu belirten Alman teknik adam, "Kendisiyle Aachen'de oynarken sık sık karşı karşıya gelmiştik. Antrenörlük yaptığımda da o milli takımda çalışıyordu. Galatasaray'da olmamın sebebi de sayın Jupp Derwall'dir. Türk insanını bana yakınlaştıran da kendisidir. 80 yaşında bir arkadaşını kaybedip, sonra idmana çıkmak insana zor geliyor. Eşim de Derwall'in eşinin yakın arkadaşıdır. İnşallah eşi de bunu kısa sürede atlatır" diye konuştu.
Derwall'in cenaze törenine gitmek istediğini de anlatan Karl Heinz Feldkamp, "Ama şu anda kendisine 'Senin cenaze törenine gelmek istiyorum' deseydim, bana 'işinin başında kal' derdi. Cenazeye gidemesem de Almanya'da eşini mutlaka ziyaret edeceğim" dedi. Feldkamp, takımla ilgili olarak ise eski ve yeni oyuncuların uyumunun önemli olduğunu söyledi.
'Komplekslerimizi yok etmişti'
Antrenör Ahmet Akcan ise Derwall'in Türk futboluna büyük katkılarının olduğunu belirterek, "Tesisleşmeye yaptığı katkılarının yanı sıra o zamanlar üzerimizde bulunan küçüklük kompleksinin atılmasını da sağladı. Bu da Avrupa'da Galatasaray'ın UEFA ve Süper Kupa'ya kadar uzanan başarılarında etken oldu" diye konuştu. (Spor Servisi)