Feldkamp transfere sahip çıktı

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heniz Feldkamp, takımda şimdiye kadar yapılan bütün transferlerin kendisinin onayıyla olduğunu söyledi. Alman çalıştırıcı, dünkü antrenman sonrası düzenlediği basın toplantısında takımın durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heniz Feldkamp, takımda şimdiye kadar yapılan bütün transferlerin kendisinin onayıyla olduğunu söyledi. Alman çalıştırıcı, dünkü antrenman sonrası düzenlediği basın toplantısında takımın durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Şimdiye dek yapılan transferlerin kendisinin onayıyla olduğunu belirten tecrübeli teknik adam, "Son olarak Volkan benim onayımla alındı. Tabii ki bazılarını çok yakın tanımıyor olabilirim. Bilgi eksiğim varsa da ekibimde olanların bilgisi dahilinde onaylar verilir. Bu çalışmalardan memnunum. Önemli olan takımdan yanlış adam göndermemektir" diye konuştu. Bundan sonra transfer üzerine konuşmayacağını ifade eden Feldkamp, "Kampa 28-29 kişiyle gitmeyi düşünüyorum. Bununla ilgili çalışıyorum. Kararımı perşembe günü vereceğim" dedi.
Disiplinli bir yapıya sahip olduğunu ve özel yaşantısında da çok disiplinli davrandığını vurgulayan Feldkamp sözlerini şöyle sürdürdü: "Hep disiplinliydim. Disiplin sözcüğü benim için sert bir sözcük. Hata da yapabilirler ama çalışmalarımızdan zevk almalarını istiyorum. Ama aşırı askeri disiplin uygulamıyorum. Futbolculara daha çok zaman ayırıp, onları daha yakından tanıyorum. Bu, bana keyif veriyor."
'Song için erken'
Karl Heinz Feldkamp, yabancı futbolcuları konusundaki soruları yanıtlarken, takımdan gönderileceği iddia edilen iki isimden takıma bugün (dün) katılan Song hakkında yorumda bulunmayacağını, Tomas'ın ise ilk idmandan bu yana düzenli çalıştığını ifade ederek, en büyük sorunlarının Carrusca olduğunu belirtti. Ameliyat olduğu ve tam iyileşemediği için Carrusca'dan kısa süre içerisinde yararlanamayacağını dile getiren Feldkamp, sözlerini şöyle sürdürdü: "Carrusca konusunda büyük hayal kırıklığına uğradım. Beş-altı hafta ondan faydalanamayacağım. Onu saymazsak beş yabancımız kalıyor. Bu, beni çok üzüyor."
Dün sabah antrenmanında kalecilerle çalışan Feldkamp onları yakından tanımak istediğini söylerken UEFA Kupası'na ilişkin bir soruya ise öncelikli olarak ligdeki beş maç seyircisiz maçı düşündüğünün altını çizdi.
Bir basın mensubunun, 'Sağ bekteki sorunu nasıl çözmeyi düşünüyorsunuz' sorusunu Feldkamp, "Geçen sene kiraya verilen futbolcular vardı. Sağ tarafta sağ ayaklı oyuncularımız var. Genç takım çalışmalara başladı. Orada bu mevkide iyi şeyler yapanlar olabilir. Dönünce bakacağız" diye yanıtladı. Bu arada Galatasaray, Celta Vigo'nun golcüsü Baiano'yla ilgilenmediklerini duyurdu.
Hasan şovdan vazgeçmeli
Karl Heinz Feldkamp, önceki günkü antrenmanda fazla kişisel oynadığı için kendisini kızdıran ve bu kızgınlıkla düdük fırlattığı Hasan Şaş'ın şova yönelik bir oyun sergilediğini ve bundan vazgeçmesi gerektiğini söyledi. Şov istemediğini ve sonucun kendisi için önemli olduğunu ifade eden Feldkamp, "Hasan dün tamamıyla gösterişe yönelik oynadı, gol atmak için değil. Önümüzdeki günlerde bunun üstünde duracağım. Bizim o yönde oyuncularla çalışmaya niyetimiz yok. Hasan ya kendiliğinden vazgeçecek, eğer vazgeçmiyorsa zaten oynamayacağı için sorun olmayacak. Bundan dolayı ona kızgın da değilim. Benim doğru bulmadığım bir anlayış. Hasan'a daha önce kimse bunları söylememiş olabilir. Ben onlardan ne istediğimi açık açık söylerim" dedi.
(Spor Servisi)