Feldkamp'a Polat izin vermiş

Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp'ın Oftaş maçında takımının başında çıkmamasını Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın istediği ortaya çıktı.

İSTANBUL - Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp'ın Oftaş maçında takımının başında çıkmamasını Başkan Yardımcısı Adnan Polat'ın istediği ortaya çıktı. Lig TV'nin haberine göre, gribe yakalanması nedeniyle Austria Wien maçında da Ali Sami Yen'e gelemeyen Alman çalıştırıcıya 'Ankara soğuğu'nun iyi gelmeyeceğini düşünen Polat, yine de başkente gelmek isteyen Kalli'yi kalmaya ikna etti. Feldkamp'ın bir dönem yazı yazdığı gazetenin Almanya temsilcisi Seyfi Alp, Alman teknik adamın 24 ve 25 Aralık'a denk gelen Noel nedeniyle takımdan ayrı kaldığını iddia etmişti. Ayrıca bu olay, 'Kalli Galatasaray'dan ayrılıyor mu?' tartışmalarını da başlatmıştı.
Uzun süre lider götürdüğü ligi ilk yarı sonunda üçüncü sırada tamamlayan Galatasaray'da Ankaragücü takım kaptanı Emre Güngör transfer güdemine alındı. Oftaş maçı için Ankara'ya giden Adnan Polat ile Sportif A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin'in, Ankaragücü Başkanı Cemal Aydın ile 23 yaşındaki savunma oyuncusu için görüştükleri, büyük bir olasılıkla da Emre'nin ikinci yarıda Sarı-Kırmızılı formayı giyeceği belirtildi. Emre, daha önce kendi yönetimine başvurarak, takımdan ayrılmak istediğini söylemişti.
Öte yandan, Galatasaray'ın sezon başında Vestel Manisa-spor'dan transfer ettiği Hakan Balta, "Galatasaray'a gelmenin benim için en iyi karar olduğunu anladım" dedi. Hakan Balta, Sarı-Kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde yer alan köşesinde, eskiden Beşiktaş'ı desteklediğini, ayrıca teklif gelse dahi Fenerbahçe'yi tercih etmeyeceğini sözlerine ekledi. (Spor Servisi)