"Feldkamp'ı elimden zor aldılar"

"Feldkamp'ı elimden zor aldılar"
"Feldkamp'ı elimden zor aldılar"
Galatasaray'da 11 yıl futbol oynayan Yusuf Altıntaş, nam-ı diğer 'Rambo' Feldkamp'ı nasıl dövmeye kalktığından Roma maçında fırlayan takma dişlerine, Rıdvan ile saha içi diyaloglarına kadar ilginç anekdotlar anlattı.

RADİKAL - Galatasaray 'ın efsane isimlerinde 'Rambo' lakaplı Yusuf Altıntaş, sertliğiyle ünlüydü. Rıdvan az çekmedi ondan. Daha doğrusu herkes çekti, hatta kardeşi bile. 1984'te geldiği Galaasaray'da tam 11 yıl top oynadı. 1995'te yetiştiği Kocaelispor'a döndü. 1996'da aktif futbol yamaşını bıraktı

Rambo Yusuf denildiğinde sertlik gelir akla. O çağının tipik stoperidir. Muhtemelen bugün oynasa sahada çok az süre kalabilirdi. Hoş o dönemde pek kalamadı ama...

Cimbom'dan Paşa'ya Sabri teklifi

Four Four Two dergisinin Temmuz-Ağustos sayısında Yusuf Altıntaş ile Hilal Gülyurt muhteşem bir röportaj yapmış. İşte o röportajdan dikkat çeken bölümler:

FENER BENİ ÇOK İSTEDİ, ALP YALMAN ODAYA KİLİTLEDİ

* Fenerbahçeli kaleci Yavuz adında biri vardı. Fenerbahçe'nini istediği futbolcuları kaçırmak onun işiydi. O zaman Galatasaray'ın iki yıllık futbolcusuydum. Araya o girdi. Beni Fenerbahçe'nin Başkanı Tahsin Kaya'nın yanına götürdüler. 400 milyon lira para verdiler. 225 milyon liraya Galatasaray'da kaldım. Alp Yalman kaçırmasınlar diye beni odasına kilitledi.  

ROMA MAÇINDA TAKMA DİŞLERİM AĞZIMDAN FIRLADI

* 16 yaşımdan beri benim dişlerim takma. Genetik bizde. Roma maçında rakiple aynı anda kafa topuna çıktık. Çarpışınca benim dişler fırladı. Ben de havada yakalayıp ağzıma taktım. Hakem gülme krizine girdi. Adam yere çöktü, düdüğü çalamadı.

KADIKÖY'DE SAHA ORTASINDA HALAY ÇEKTİM

* Kadıköy'de Fener maçına çıktık. İlk yarı bitti. 1-0 mağlubuz. O zamanlar devre arasında sahaya folklor ekibi çıkardı. Devre arasında çıkıp ben de onlarla birlikte oynadım. Cüneyt abi bağırdı. 'Ulan mağlubuz. Kafayı mı yedin." Merak etme dedim. İkinci yarı 2-1 kazandık.

Çizme'den G.Saray'a kötü haber

İSMAİL ER'E ÖYLE BİR TOKAT ATTIM Kİ...

* Fenerbahçeli İsmail Er asker arkadaşımdır. Maçta beni çok sinirlendirdi. Sürekli arkamdan vuruyordu. Yağmur yağıdığı için elim ıslaktı. Yoksa daha iyi tokat atardım.

İNÖNÜ'DEN TOPA VURDUM, DOLMABAHÇE'YE DÜŞTÜ

* Zaman geçirmemiz gerektiğinde toplara bir vururdum stattan çıkardı. Bir keresinde İnönü'de vurdum Dolmabahçe Camii'nin oraya gitti. Bir keresinde de Ali Sami Yen'de vurdum, Ortaklar Caddesi'ne gönderdim.

Chedjou'dan Fenerbahçe'ye...

FELDKAMP'I YEREK KULÜBESİNDE DÖVECEKTİM

* Karl Heinz Feldkamp milliyetçilik yapıyordu. Bir kere beni yine olmadık zamanda oyundan aldıb. Çok sinirlendim. Yedek kulübesinde dövecektim de araya girip elimden aldılar.

RIDVAN HEP, 'NASIL KOYDUK KÖYLÜ' DERDİ

* Bizim dönemin en büyük futbolcusu Rıdvan'dır. Sadece Rıdvan beni geçtiği zaman hırs yapmazdım. Rıdvan gol attıkça bana 'Nasıl koyduk köylü' diyordu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Galatasaray'a cevap!