Felipe Melo ameliyat oldu

Felipe Melo ameliyat oldu
Felipe Melo ameliyat oldu
Galatasaraylı futbolcu Felipe Melo'nun bel fıtığı operasyonunun başarılı geçtiği açıklandı.

RADİKAL - Liv Hospital'da ameliyat edilen Brezilyalı oyuncunun durumuna ilişkin doktor Hakan Oruçkaptan önemli ifadeler kullandı. Oruçkaptan, "Ameliyat başarılı geçti. Sol ayağında ciddi bir kuvvet kaybı vardı. Spinal kanalı ileri derecede dolduran yerde parçalar vardı. Durumu gayet iyi. Felipe Melo çok kuvvetli olduğu için 4 hafta içinde takımla çalışmasını öngörüyoruz. Belki erken döner o sürece bağlı. Melo'yu 4-6 hafta aralığında bir sürenin sonrasında fizyoterapistlere teslim ederiz. Her şey yolunda görünüyor. Aktif olarak sahalara dönmesi daha da uzun sürecek" diye konuştu.

Uzun bir çalışma dönemi

Doktorunun belirttiği üzere 4-6 arasında tedavi görecek olan Melo, daha sonra fizyoterapistlerle çalışmaya başlayacak. Brezilyalı yıldızın bel bölgesinde kasların güçlenmesinin ve kaybettiği kondisyonu kazanmasının yapacağı çalışmalara göre ekstra 4 haftayı bulması öngörülüyor.

Mayıs ayının ortasında

Melo'nun sonrasında takımla çalışmalara başlaması ve maç kondisyonu kazanmasının da birkaç haftayı bulabileceği ifade ediliyor. Bu şartlarda sambacının mayıs ayının ortalarında takıma dönebileceği ancak ligin son haftalarında forma giyme ihtimalinin çok düşük olduğu öngörülüyor.

Felipe Melo sezonu kapattı!


  ETİKETLER:

  Felipe Melo

  ,

  Doktor

  ,

  maç

  ,

  forma