Felipe Melo: "Misyonumu tamamladım. Güzel anılarla veda edeceğim"

Felipe Melo: "Misyonumu tamamladım. Güzel anılarla veda edeceğim"
Felipe Melo: "Misyonumu tamamladım. Güzel anılarla veda edeceğim"
Galatasaray, Inter'e transfer olması beklenen Felipe Melo'nun takımda kalması için gelecek yıl bitecek olan sözleşmesini uzatmayı önerdi. Uzatmayı kabul etmeyen Brezilyalı futbolcu "Misyonumu tamamladım. Güzel anılarla veda edeceğim" dedi.

Avusturya’da kampta bulunan Melo hafta sonu Galatasaray ’a veda edecek. Galatasaray, 31 yaşındaki Brezilyalı yıldıza Inter’e imza atmaya hazırlanırken yeni bir sözleşme önerisi götürdü. Sözleşmesi gelecek yıl bitecek olan Melo ise ayrılmaya kararlı olduğunu bildirerek bu teklifi geri çevirdi.

Brezilyalı oyuncunun, “Galatasaray’daki misyonumu tamamladım. Bu kulüpte çok güzel günlerim geçti. Güzel anılarla veda edeceğim” dedi.  Melo’nun İtalya ’yı tercih etmesinde çocuklarının eğitiminin etkili olduğu öğrenildi.

FELİPE MELO KİMDİR?                                                                                                  

1983 doğumlu olan Felipe Melo Brezilyalı futbolcudur. Futbol eğitimini ülkenin en büyük futbol takımlarından birisi olan Flamengo'da aldı. Profesyonel kariyerine ülkesinin en köklü futbol takımlarından olan Flamengo’da başlayan Melo, henüz 18 yaşında olmasına rağmen takımın önemli bir parçası oldu. 22 Temmuz 2011’de Galatasaray’a 1 yıllığına kiralanan Melo, 1 sene sonra Juventus takımına geçici transfer olmasına rağmen 2013'te Galatasaray ile 2+1 yıllık sözleşme imzalamıştır.