Felipe Melo'ya sevk yok!

Felipe Melo'ya sevk yok!
Felipe Melo'ya sevk yok!
Galatasaray-Fenerbahçe maçına damgasını vuran Felipe Melo'nun ceza alıp almayacağı tartışılırken, olay hareketin hakemin görüş alanında olduğu için ceza kararı çıkmayacağı belirtildi.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) bugüne kadar yaptığı uygulamalarda, hakemlerin görüş alanı içerisinde yapılan çirkin ve sportmenliğe aykırı eylemlerde, görüntülere dayanarak ceza verilmedi. Hakemlerin görüş alanları içerisinde meydana gelip daha sonra görüntüler izlenerek hiçbir futbolcu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edilmedi.

İspanya'da gündem Melo


Habertürk'ten Atilla Türker'in haberine göre; 2009 yılında Emre Belözoğlu'nun, Kayserispor maçında Cangele'ye yönelik 'boğaz kesme' hareketi sonrası PFDK'ya sevk edilip cezalandırılması ise eylemin hakemlerin görüş alanı içerisinde olmaması olarak gösterildi.

Felipe Melo'nun, Emre'nin kırmızı kart gördüğü pozisyon sonrası dilini çıkarması 4. hakem Adil Sinem tarafından çok net bir şekilde görüldü. Brezilyalı oyuncunun daha sonra işaret ve başparmağını birleştirerek yapmış olduğu hareket de 5. hakem tarafından görülmesine rağmen cezalandırmadı.

TFF'nin bu doğrultuda olayı değerlendireceği, raporlarda ne yazırlırsa yazılsın sarı-kırmızılı futbolcunun Disiplin Kurulu'na sevkinin mümkün olmayacağı vurgulandı.

Melo neler yaptı neler...