Fener 'Daum' dedi

Fenerbahçe Başkanı Yıldırım, yönetimin üçe karşı 11 oyla Daum'u teknik direktör yaptığını açıkladı. Takımın basın sözcüsü Kıyat da karar üzerine istifa etti.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü Yönetimi, teknik direktörünü belirledi; Christoph Daum. Dün toplanan ve iki saat süren yönetim kurulu toplantısında 11 oy alan Alman teknik adamın yeni sezonda takımın başına getirileceği başkan Aziz Yıldırım tarafından açıklanırken, diğer aday Fransız teknik direktör Fernandez'e ise 3 oy çıktı.
Aziz Yıldırım'ın yeni teknik direktörü açıklamasından sonra söz alan basın sözcüsü Atilla Kıyat, yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı. Geçmişinde hata yapan bir insanın ömür boyu cezalandırılmasına yapısı ve dünya görüşü nedeniyle karşı olduğunu ancak genç insanları yönetmesine ve örnek teşkil etmesine de gönlünün razı olmadığını vurgulayarak, oyunu Fernandez lehine kullandığını açıkladı. Kıyat, Fenerbahçe'ye karşı gönül bağının ve hizmetlerinin devam edeceğini de vurgulayarak, "Üç yıldır süren basın sözcülüğü görevini bırakıyorum. Bundan sonra sadece bir kongre ve divan kurulu üyesi olarak görev yapacağım. Görev sürem boyunca bana her türlü desteği veren başkanım Aziz Yıldırım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma da teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.
Güney: Hakemler yaktı
Fenerbahçe Teknik Koordinatörü Tamer Güney, UEFA Kupası'na katılamamalarını hakem hatalarına bağlayarak, "Adalet, güçlü takımların her zaman yanında olur. Olmasa da farketmez, çünkü o takım güçlü ise zaten maçlarını kazanır. Ama zor durumdaki takımların bazen adaletli yönetilmesi gerekiyor. Örneğin biz hakem kararlarıyla UEFA'nın dışında kaldık. Bu da bir adaletsizliktir. Bursaspor maçında golümüz iptal edildi, üç puan gitti. Denizli maçı 1-1 bitti, penaltımız verilmedi, 2 puan gitti. Diyarbakır maçında, Semih'i yaka paça indirdiler. İpi de İzmir'de çekip, son noktayı koydular" dedi.