Fener, Daum'a kavuşuyor

Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Christoph Daum, yöneticiler Hakan Bilal Kutlualp ve İlhan Ekşioğlu'yla birlikte bugün saat 15.30'da İstanbul'a gelecek.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Christoph Daum, yöneticiler Hakan Bilal Kutlualp ve İlhan Ekşioğlu'yla birlikte bugün saat 15.30'da İstanbul'a gelecek. Kutlualp, Alman teknik adamla her konuda anlaşma sağladıklarını belirterek, "Bazı küçük pürüzleri de hallettik ve el sıkıştık. Kendisiyle Fenerbahçe Burnu'ndaki kulüp binasında resmi sözleşmeye imza atacağız" dedi. Daum'un yeni sezonda çalışacağı teknik ekip belli oldu. Alman hocanın yardımcılıklarını Roland Koch, kaleci antrenörü Eike Immel ve teknik direktör asistanlığını Murat Kuş yapacak. Rehabilitasyon, teşhis ve bireysel oyuncu antrenörü olarak isa Doktor Gunnar Gerisch görev yapacak.
Gelecek sezon transfer çalışmalarını sürdüren yönetim, Ümit Özat ve Ceyhun ile yollarını ayırma kararı aldı. Kulüple bir yıllık sözleşmesi bulunan Hakan Bayraktar'ın da gönderilmesi gündemde. Genç futbolcu son dönemlerde forma şansı bulamadığını belirterek, "Eğer yönetim beni istemiyorsa kendime yeni bir kulüp bulurum" dedi. Yönetim ayrıca koordinatör Tamer Güney, Yavuz Şimşek ve Özcan Kızıltan'ın gelecek sezon altyapıdaki görevlerine devam etmesi konusunda karar aldı. Öte yandan Başkan Yıldırım'ın "2004'te görevi bırakacağım" açıklamasının ardından harekete geçen muhalefet grubu, Cavit Çağlar'ın verdiği yemekte biraraya geldi. Yeni başkan adayı bulmaya çalışan grubun gelecek ay bir basın toplantası düzenlemesi bekleniyor. Bu arada Fenerbahçe'nin Süper Genç ve B Genç takımları, Almanya'da 7-9 Haziran tarihlerinde düzenlenecek uluslararası iki ayrı turnuvaya katılacak.