'Fener için de Emre için de hayırlı oldu'

'Fener için de Emre için de hayırlı oldu'
'Fener için de Emre için de hayırlı oldu'

Kocaman, yeni sezonda Alex in yükünü azaltmayı planlıyor.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, zaman zaman gerginlik yaşadığı Emre Belözoğlu’nun Atletico Madrid’e transfer olmasının hem Sarı-Lacivertli kulüp hem de milli futbolcu için hayırlı olduğunu söyledi. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Medical Park ile sponsorluk sözleşme imza töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan tecrübeli çalıştırıcı, “Hem Emre hem de Fenerbahçe için doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. İki taraf için de hayırlı oldu. Polemik konusu mutlaka yapılacaktır, burası Türkiye . Polemik ve kavga ile besleniyoruz. Bundan sonra da bildiğim ve doğru inandığım işleri yapmaya devam edeceğim. Ne pahasına olursa olsun” ifadelerini kullandı.

Alex daha az oynayacak
Takım kaptanı Alex de Souza’nın ilerleyen yaşının ve oyun sistemindeki yerinin sorulması üzerine Aykut Kocaman, “Oyuncu profili yaratmakta yavaş yavaş Alex’siz de seçenek oluşturmak adına adım adım gitmeye çalışıyoruz. Adım adım olmalı, yavaş yavaş olmalı. Bu sezon bu anlamda birkaç adım atma amacındayım. Alex artık yaş olarak belli bir seviyeye geldi” dedi. Kocaman, Alex’in performansını daha verimli kullanmak için maç sayısını biraz daha azaltacaklarını kaydederek, “Uzun yıllardır Fenerbahçe futbol takımının yükünü çeken, bütün organizasyonun üzerine olduğu bir oyuncunun artık futbolculuk yaşamının sonuna gelirken, takımın kulübün çıkarlarında büyük bir boşluk yaratmaması için ufak ufak çalışmalar yapacağız. Bunu yaparken de Alex ile de konuşarak yapacağız. Bunu hak eden bir oyuncu. Fenerbahçe’nin yüksek çıkarları için bunu yapmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Medical yardım geldi!
Fenerbahçe’nin sağlığı Medical Park’a emanet. Fenerbahçe ile Medical Park Sağlık Grubu, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda dün 3 yıllık sponsorluk sözleşmesi imzaladı. Fenerbahçe Başkanvekili Abdullah Kiğılı, “Spora yaptığımız yatırımlarda, sporun daha da geniş kitlelere ulaşması için Medical Park’ın bize büyük katkıları olacağına inancımız tamdır. Kulübümüzün hem mali durumunu hem de bütçesini zora sokmadan Medical Park’tan bu hizmeti alacağız” dedi.

'Beklentimiz çok yüksek'
Aykut Kocaman, yeni transferler Hasan Ali Kaldırım ve Salih Uçan hakkındaki görüşlerini de şöyle dile getirdi: “Salih önümüzdeki dönemin futbolcu karakteri ve yetenekleriyle, Fenerbahçe’nin ana karakterlerinden biri olarak gözüküyor. Bir genç oyuncu için bayağı ciddi bir para ödeyerek aldık. Beklentilerimizin çok yüksek olduğunu belirtmek için söylüyorum. Hasan Ali Kaldırım da Türkiye liginin son iki sezonda en istikrarlı oyuncusu.”

‘Ziegler’den vazgeçmem’
Geçen sezon kiralık oynayan Joseph Yobo ve Reto Ziegler hakkındaki gelişmelerden de bahseden Kocaman, “Yobo ile çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. 1 Ağustos’ta Şampiyonlar Ligi 3. ön elemesini oynayacağız. Yobo’nun transferi olacaksa eğer bu zamanlarda olması çok doğru olur. Olmasını istiyoruz, süreç elimizi zorlayacak gibi gözüküyor. (Hasan Ali transferiyle) Ziegler’den vazgeçmek demek biraz erken olur. Böyle bir düşüncem yok” dedi.