Fener imkânsızın peşinde

Fenerbahçe Ülker, Eurolig C Grubu'ndaki son maçında bugün son şampiyon CSKA Moskova'yla karşı karşıya gelecek. Moskova'da saat 20.45'te başlaycak mücadele Sky Turk'ten naklen yayımlanacak.

MOSKOVA - Fenerbahçe Ülker, Eurolig C Grubu'ndaki son maçında bugün son şampiyon CSKA Moskova'yla karşı karşıya gelecek. Moskova'da saat 20.45'te başlaycak mücadele Sky Turk'ten naklen yayımlanacak. Geçen hafta sahasında Eldo Basket Napoli'ye yenilerek Top 16 turu şansını hemen hemen yitiren Sarı-Lacivertliler Moskova'da mucize peşinde olacak. İlk beşe girip doğrudan üst tura çıkma şansını yitiren Fenerbahçe Ülker için tek çıkış yolu en iyi altıncılık. Ancak İstanbul ekibi bunun için öncelikle bu sezon sahasında hiç yenilmeyen CSKA'yı devirip, Eldo Basket'in sahasında bir diğer
İtalyan takımı olan Benetton'a yenilmesini bekleyecek. Zira Eldo'nun kazanması durumunda Fenerbahçe için hiçbir açık kapı kalmayacak.
B Grubu'nda işler karışık
Eğer Benetton Eldo'yu yener, Fenerbahçe de CSKA'yı devirirse Sarı-Lacivertlilere altıncılık şansı doğacak ve B Grubu'ndaki sonuçları bekleyecek. B Grubu'nda Partizan, Cibona, Unicaja ve Lottomatica'nın şansları sürüyor. Eksi 25 averajı bulunan Fenerbahçe'nin Partizan hariç diğer takımlardan averajı daha iyi.
B Grubu'nda son hafta Partizan-Unicaja ve Lottomatica-Cibona maçları oynanacak. Eğer bu maçları Cibona ve Unicaja kazanırsa grup altıncısı Partizan olacak ve Fenerbahçe elenecek. Eğer Partizan kazanırsa Unicaja altıncı olacak ve Sarı-Lacivertliler Top 16 vizesi alacak. (Spor Servisi)