Fener kampına 'bilim' girdi

Antalya Belek'te kamp yapan Fenerbahçe, ikinci yarı hazırlık çalışmalarını yoğun ve bilimsel bir biçimde sürdürüyor. Oğuz Çetin, Sarı-Lacivertliler'in dünkü çalışmasında, iki doçentten, Turgay Biçer ve Rüştü Güner'den yardım aldı.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

ANTALYA - Antalya Belek'te kamp yapan Fenerbahçe, ikinci yarı hazırlık çalışmalarını yoğun ve bilimsel bir biçimde sürdürüyor. Oğuz Çetin, Sarı-Lacivertliler'in dünkü çalışmasında, iki doçentten, Turgay Biçer ve Rüştü Güner'den yardım aldı. Takım, doçentler gözetiminde antrenmanları uygulamaya koyulurken, önceki akşam Doç. Dr. Turgay Biçer'in uzun seansı
ile, ligin ikinci yarısı için arkadaşlık, hırs, takım olma yöntemleri için adım attı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Rüştü Güner de bizzat sahaya inerek, antrenman sırasında oyuncuların fizyolojik durumunu ölçtü. Diğer yandan da kondüsyoner olarak göreve getirilen Stefano Marrone, oyuncuları iki bölüm halinde teste tabi tuttu.
Amaç takım ruhu
Doç. Biçer ise, savaşçı ruh, özgüven ve takım olma çabası, arkadaşlığı pekiştirme harekatı başlattı. Futbolcular arasındaki sorunları çözmek için uğraşan Biçer, "Sorunu kendi içimizde halletmeye çalışıyoruz. Eğitim, bilgilendirme toplantısı ve danışmanlık yapıyorum. Futbolcularla bir tür dans yaptık; katılım iyi, sohbet var" diye konuştu.
Çetin'e, Antalya'da 19 kişilik bir ekip yardımcı oluyor: iki antrenör, iki uzman doktor, üç fizyoterapist, iki masör, üç malzemeci, iki koruma, birer de takım doktoru, aşçı, basın danışmanı, kulüp gazetecisi ve şoför bulunuyor.
Rapaiç yine sakat
Fenerbahçe'nin müzmin sakatı Milan Rapaiç, önceki günkü antrenmanda sakatlandıktan sonra dün de çalışmayı tamamlayamadı. Dizinde ağrı olan oyuncu, çalışmanın saha bölümünü tek başına çalışarak geçirdi. Hırvat yıldız, Fenerbahçe'den ayrılmayı düşünmediğini belirterek, "Sezon sonuna kadar buradayım ve takımıma yararlı olmaya çalışacağım" dedi.
Sakatlıkları nedeniyle, takımla birlikte çalışamayan kaleci Rüştü Reçber ile genç golcü Serhat Akın'a, yoğun bir tedavi uygulanıyor. Bunun yanı sıra iki futbolcu zaman zaman havuzda, güçsüz kaslarını geliştirme çalışması yapıyor. Rüştü ve Serhat'ın kamp süresince oynanacak olan hazırlık maçlarında riske edilmeyeceği ifade edildi. Fenerbahçe'nin Spartak Moskova'dan transfer ettiği Rus oyuncu Beşastnik, perşembe günü Antalya kampına katılacak. Bu oyuncu, kulüp binasında çarşamba günü düzenlenecek imza töreniyle resmen Fenerbahçeli olacak. Beşastnik'in, Efes Pilsen turnuvasında, takımdaki yerini alması bekleniyor.