Fener: Maça gelme Ulusoy

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım (solda) Haluk Ulusoy'la uzun süredir yan yana bile gelmiyor.


Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un Fenerbahçe'yle buzları eritme girişimi sonuçsuz kaldı. Ulusoy'un, AZ Alkmaar maçını Kadıköy'de izleme isteğine Sarı-Lacivertli kulüp tepki gösterdi: Gelme, beklediğimiz adım bu değil.

İSTANBUL - Haluk Ulusoy'un Futbol Federasyonu'nun başına geçtiği günden beri adil bir yönetim gösterilmediğini iddia eden Fenerbahçe'yle federasyon arasındaki buzlar erimek bilmiyor. Başkan Haluk Ulusoy'un, Fenerbahçe'nin UEFA Kupası'nda AZ Alkmaar'la oynayacağı maçı Şükrü Saracoğlu'nda izlemek istediğine dair yaptığı açıklama, Sarı-Lacivertli cephede pek sıcak karşılanmadı. Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada normal bir zamanda iyi niyet göstergesi olarak algılanabilecek hareketin, zamanı açısından yanlış bir seçim olduğu ifade edilerek, "Fenerbahçe camiasının, Federasyon Başkanı'ndan ve yönetiminden kaynaklanan gerginliği azaltmak için federasyon tarafından atılmasını beklediği ilk adım, bugüne dek hiçbir kritik maçımıza gelmeyen başkanın, kulübümüzün son derece kritik bu maçına gelmesi değildir" denildi.
Açıklamada, geçmişte birçok kez diyalog fırsatı doğmasına rağmen bunların hiçbirinin TFF tarafından değerlendirilmediği ileri sürülerek, "Fenerbahçe'nin beklentisi, TFF'nin tüm takımlara aynı mesafede, adil, karar mekanizmalarını takımlara göre farklı işletmeyen bir yönetim anlayışına sahip olmasıdır. Bu nedenle, bir 'Halkla İlişkiler' aktivitesinden öteye gitmeyecek ziyaretin bu şekilde ve dönemde gerçekleşmemesi aklıselimin gereğidir" ifadesine yer verildi.
AZ eksik geliyor, Şota da kadroda yok
Fenerbahçe'de dün bazı yöneticiler, teknik heyet ve futbolcularla bir araya geldi. Toplantı sonrası bir açıklama yapan Asbaşkan Murat
Özaydınlı, son dönemdeki puan kayıplarını masaya yatırdıklarını ifade etti. Özaydınlı, Alex'in durumuyla ilgili bir soru üzerine ise "Bizim
Alex'le öyle bir ilişkimiz var ki sözleşme imzalamamız 15 dakikamızı alır" yanıtını verdi.
Öte yandan Fenerbahçe'nin rakibi AZ Alkmaar bugün İstanbul'a geliyor. Kırmızı-Beyazlılar, sakat futbolcularının fazlalığı sebebiyle eksik bir kadroyla mücadele edecek. Daha önce Trabzonspor forması giyen Şota Arveladze de bu oyunculardan biri. Bary Opdam ve David Mendes de Silva'nın da cezaları nedeniyle bulunmadığı AZ Alkmaar'ın kadrosunda 16 futbolcu yer alacak. Teknik direktör Louis Van Gaal ise bütün bu eksiklere rağmen takımına güvendiğini belirtti. Hollandalı teknik adam, eksiklikler ve Fenerbahçe'nin müthiş seyirci desteğinin, olumsuzluk gibi gözükse de başarılı olabilmek için çaba göstereceklerini kaydetti. (Spor Servisi)