Fener sahası kapalı

Disiplin Kurulu, Avni Aker'deki Trabzonspor maçında çıkan olaylar yüzünden Fenerbahçe'nin sahasını bir maç kapattı. Sarı-Lacivertliler Tahkim'e gidecek.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

ANKARA - Disiplin Kurulu, Trabzonspor maçında seyircisinin çıkardığı olaylar nedeniyle Fenerbahçe'ye bir maç saha kapatma ile 1 milyar lira para cezası verdi. Trabzonspor ise 2,5 milyar lira para cezasına çarptırıldı. Karar Tahkim Kurulu tarafından bozulmadığı takdirde 13 Eylül'deki Fenerbahçe-Gaziantespor maçı federasyonun belirleyeceği tarafsız bir sahada oynanacak. Sarı-Lacivertliler geçen sezonun 9. haftasındaki Adanaspor maçını seyircisiz, 13. haftasındaki Bursaspor karşılaşmasını da Ankara'da oynamıştı.
Karara tepkiler
Sarı-Lacivertli yönetim kararı şaşkınlıkla karşılarken, asbaşkan Murat Özaydınlı, "Karara inanamıyoruz. Tahkim Kurulu'na itiraz edeceğiz" diye konuştu. Cezayı değerlendiren Trabzon Başkanı Özkan Sümer ise "Karar verilmiştir ve bizim yorumlamaya hakkımız yok" demekle yetindi. Genel koordinatör İsmail Yavuz "Bu kararla Trabzonspor taraftarlarının suçsuz olduğu kanıtlandı. Umarım Murat Özaydınlı yaptığı açıklamaları bu karardan sonra bir kez daha gözden geçirir" dedi.
Öte yandan teknik direktör Christoph Daum, başkan Aziz Yıldırım'la görüşerek, 31 Ağustos'tan önce takıma takviye yapılmasını istedi. Yönetimin iki yabancı futbolcuyla anlaşma sağlaması bekleniyor.
Bu arada dün çift idman yapan Fenerbahçe'de, geçen haftaki Elazığspor maçında burnu kırılan Luciano da çalışmaya katıldı. Brezilyalı futbolcu için özel bir maske yaptırıldığı ve Diyarbakırspor maçında bu maskeyle oynayabileceği bildirildi.