Fener semalarında karabulutlar

Fenerbahçe'de Antalyaspor yenilgisi iyice gerilen sinirlerin kopmasına sebep oldu.

ANTALYA - Fenerbahçe'de Antalyaspor yenilgisi iyice gerilen sinirlerin kopmasına sebep oldu. Takımın uzun süreden beri beklenen oyunu bir türlü sergileyememesi, Avrupa macerasına veda etmesi ve son olarak rakiplerin puan kaybettiği haftada puan farkını açma şansını değerlendirememesi camiada büyük tepkiye neden oldu. Önceki akşam taraftarlar havaalanına geldi, futbolculara tepki gösterdi. Tepkilerin merkezinde kaleci Volkan vardı. Antalya'da tartıştığı bir taraftara küfrettiği iddia edilen Volkan, geceyi tesislerde geçirmek zorunda kaldı.
Samandıra'ya gelen bir grup, burada Volkan'ın çıkmasını bekledi. Bunun üzerine Volkan'ın tesislerde kalmasının uygun olacağı düşünüldü. Genç kalecinin dünkü antrenmanda moralinin bozuk olduğu gözlendi. Volkan kulübün internet sitesine bir açıklama yaparak çok üzgün olduğunu söyledi ve taraftarlardan takıma sahip çıkmalarını istedi. Bu arada kulüp de dün bir açıklama yaparak Lugano ve Kezman'ın kavga ettiği yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.
Fenerbahçe'de başarısızlığa yönelik tartışmalar sürerken kulüpten ihraç edilen Saadettin Saran da bir açıklama yaparak kendisine ilişkin kararı kınadı. Saran, açıklamasında, "Dört yıl önceki bir transferde bir usul hatası yaptığım gibi tüzüğe aykırı bir gerekçeyle ihraç edilmemin bana olduğu kadar tüm camiaya yapılmış bir haksızlık olduğunu düşünüyorum" dedi.
Rüştü konusuna ret
Aziz Yıldırım'la kavgalı olduğu bilinen eski yönetici, "Fenerbahçe kimsenin tekelinde olamaz. 100. yılda tüm Fenerbahçeliler Avrupa'da başarı ve dünya kulübü olmayı beklerken, işi hırsa ve yok etmeye dönüştürmüş bir başkanı anlamak mümkün değildir" ifadelerini kullandı.
Öte yandan Futbol Federasyonu, Fenerbahçe'nin İtalya-Türkiye maçında sakatlanan Rüştü'nün kulüple olan sözleşmesinde yazılı ücretlerin, sakatlığı süresince federasyon tarafından ödenmesine ilişkin talebini reddetti. (Spor Servisi)