Fener teselliyi bayanlarda buldu

Beşiktaş'la Fenerbahçe'nin 'çifte derbi' gününde bayanlar cephesinde, erkeklerdekinin aksine Fenerbahçe parkeden galibiyetle ayrıldı. Sarı-Lacivertliler, geçen hafta Ayhan Şahenk'te Galatasaray'ı 80-71 mağlup etmesinin ardından Beşiktaş Cola Turka'yı da 82-73'lük skorla geçti ve üst üste ikinci derbisinden zaferle çıktı.

Fenerbahçe: 82
Beşiktaş: 73
SALON: Caferağa
HAKEMLER: Kaan Büyükçil, Rıfat Bayar
FENERBAHÇE: Esmeral (17), Birsel (3), Branzova (5), Sutton-Brown (27), Nevriye (22), Melike (6), Begüm (2), Burcu
BEŞİKTAŞ COLA TURKA: Nilay (9), Dilek (9), Spiric (4), Lovelace (24), Hayden (21), Nazlı (6), Seda
1. Periyot: 23-22, Devre: 44-42, 3. Periyot: 61-59

İSTANBUL - Beşiktaş'la Fenerbahçe'nin 'çifte derbi' gününde bayanlar cephesinde, erkeklerdekinin aksine Fenerbahçe parkeden galibiyetle ayrıldı. Sarı-Lacivertliler, geçen hafta Ayhan Şahenk'te Galatasaray'ı 80-71 mağlup etmesinin ardından Beşiktaş Cola Turka'yı da 82-73'lük skorla geçti ve üst üste ikinci derbisinden zaferle çıktı. Sarı Kanarya, son iki sezonda şampiyonluğa ulaştığı play-off final serilerinde alt ettiği rakibi karşısında son periyottaki gayretiyle maçı kopardı.
Sekizinci haftaya namağlup lider olarak giren Fenerbahçe, Caferağa Spor Salonu'nda Beşiktaş karşısına geçen hafta olağanüstü bir oyun ortaya koyduğu Galatasaray derbisinden sonra rakip taraftarlarla tartıştığı için tedbirli olarak ceza kuruluna sevk edilen Cappy Pondexter'dan yoksun bir kadroyla çıktı. Takımın en skoreri konumundaki Pondexter'ın yokluğundan hayli etkilenen Sarı Kanarya maça tutuk başlamasına rağmen ilk çeyreği 23-22'lik skorla önde geçti.
Konuk takım Beşiktaş Cola Turka'nın ikinci periyoda Nilay ve Hayden'ın sayılarıyla hızlı başlamasından sonra Fenerbahçe, kaptanı Nevriye Yılmaz'la yakaladığı 6-0'lık seriyle toparlandı ve Sutton Brown ve Melike'nin katkılarıyla ilk yarıyı 44-42 önde tamamladı. Beşiktaş Cola Turka üçüncü çeyreğin başında da Nilay'ın organizasyonunda ve Dilek-Hayden
ikilisinin basketleriyle üstünlüğü ele geçirse de Fenerbahçe oyunun kontrolünü kaybetmeyip son periyoda 61-59'lık avantajla girmeyi başardı. Ev sahibi takım, final periyodunda Melike-Esmeral-Nevriye üçlüsünün oyuna
ağırlığını koymasıyla farkı açtı ve salondan 82-73'lük skorla galip ayrıldı.
'Ne işiniz var bu tribünde!'
Fenerbahçe'de Sutton-Brown 27 sayıyla maçın en skoreri olurken Nevriye Yılmaz da galibiyete 22 sayılık bir katkıda bulundu. Sekizinci karşılaşmasında beşinci yenilgisini alan Beşiktaş'ta ise Lovelace 24, Hayden 21 sayı kaydetti. Maçtan önce bazı Beşiktaşlı taraftarlar, Fenerbahçe tribününe girince kısa süreli bir arbede yaşandı ve güvenlik güçleri, gerginliğin kavgaya dönüşmesini engelledi. (Spor Servisi)