Fener transfere doymuyor

Futbol Şube Sorumlusu Sadettin Saran, Gaziantepspor Başkanı Celal Doğan'la Galatasaray'ın da ilgilendiği Kemal Arslan'ın Fenerbahçe'ye transferi konusunda anlaşma sağladı.

İSTANBUL - Futbol Şube Sorumlusu Sadettin Saran, Gaziantepspor Başkanı Celal Doğan'la Galatasaray'ın da ilgilendiği Kemal Arslan'ın Fenerbahçe'ye transferi konusunda anlaşma sağladı. Daha önce Sarı-Lacivertli kulübün 1,5 milyon dolarlık teklifi karşısında Kemal için 2,5 milyon dolar isteyen Doğan ile günlerdir süren pazarlık dün olumlu sonuçlandı. Rebrov'un imzası ise bugüne kaldı. Fenerbahçe yönetimi, Kocaelispor ile oynanan hazırlık maçında, kısa süre görev almasına rağmen olumlu hareketler yapan Vladimir Besçasnıh'e tam not verdi. 63. dakikada giren Rus oyuncu iki golün asistini yaptı. Sarı-Lacivertliler'in hocası Oğuz Çetin, maça tam konsantre olamadıklarını belirterek, "Hazırlık maçı da olsa farklı kazanmak güzel. Beşiktaş maçı için moral oldu" dedi. Besçasnıh'in oynadığı futboldan memnun olduğunu söyleyen Çetin, "Beklediğim gibi oynadı. Her geçen gün daha da iyiye gidiyor. Ama daha iyi olması gerekir. 'Formayı, yeni transferler giyecek' diye bir şey yok, hakeden sahaya çıkacak" diye konuştu.
Ortega idmana çıkmadı
Murat Özaydınlı ise, Rus golcünün, forvete keyifli bir rekabet getireceğini ileri sürerek, "Bencilliği yok, top alıp, veriyor; çalışkan, yardım ediyor. Kadromuza güçlü bir oyuncu kazandırdık" diye konuştu. Fenerbahçe'de dün sakat oyuncuların idmanı vardı. Şut çalışması yapan Serhat, tamamen iyileştiğini belirtti. İdmana çıkmayan Ortega, Beşiktaş maçında forma giyebilecek. (Spor Servisi)