Fener yeniden başlıyor

Fenerbahçe kalecisi Rüştü, son dönemde yaşadıkları olumsuzlukları unutarak, ligin kalan bölümünde iyi bir performans sergileyip, kendilerini affettirmeye çalışacaklarını söyledi.

İSTANBUL - Fenerbahçe kalecisi Rüştü, son dönemde yaşadıkları olumsuzlukları unutarak, ligin kalan bölümünde iyi bir performans sergileyip, kendilerini affettirmeye çalışacaklarını söyledi. Rüştü, yeni kaptan Ümit Özat ve ikinci kaptan Ceyhun ile düzenlediği toplantıda, yeni bir sayfa açmaya çalıştıklarını ifade ederek, "Geçmiş geride kaldı. Her başarısızlığın birtakım etki ve sonuçları vardır. Kadrodışı kalan arkadaşlarımıza üzüldük. Ancak bunlar profesyonellikte yaşanan şeyler" dedi.
Ligin kalan 11 maçlık bölümünde takım olarak birlik-beraberlik ve sorumluluklarının bilincinde olarak mücadele edeceklerini anlatan Rüştü, ''İyi ya da kötü gidebiliriz. Ama hedeflerimiz, tarihimizde olduğu gibi aynı. Şampiyonlar Ligi hedefimiz sürüyor. Herkes, 'Ben ne yapıyorum, ne yapacağım' diye düşünmeli. Bunu şimdiye kadar beceremedik. Herkes elini taşın altına sokmalı" görüşünü dile getirdi.
Fenerbahçe'nin yeni kaptanı Ümit Özat, sorumluluğunun bilincinde olduğunu belirterek, görevini en iyi şekilde yapmaya çalışacağını söyledi. Çok mutlu olduğunu ifade eden Ümit, "Geldiğim günden beri sorumluluklarımın nasıl bilincindeysem, bugünden sonra sorumluluğu daha çok hissedeceğim" diye konuştu.
İkinci kaptanlığa getirilen Ceyhun ise kaptanlık görevini zor bir dönemde aldıkları için sorumluluklarının biraz ağır olduğunu söyledi. Genç oyuncu, "Yaşadığımız kötü günler geride kaldı. Şimdi yepyeni bir sayfa açıyoruz" diye konuştu.
Geçen haftayı oldukça çalkantılı tamamlayan Sarı-Lacivertliler, bugün Altay'dan üç puan almanın hesaplarını yapıyor. Oğuz Çetin'in takımını nasıl bir sistem ve oyuncu kadrosuyla sahaya süreceği ise merak konusu. (Spor Servisi)