Fener yönetiminden Canaydın'a eleştiri

Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile Fenerbahçe arasında süren tartışmaları üzücü bulduğunu açıklayan Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'a Fenerbahçe yönetiminden eleştiri geldi.

İSTANBUL - Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile Fenerbahçe arasında süren tartışmaları üzücü bulduğunu açıklayan Galatasaray Başkanı Özhan Canaydın'a Fenerbahçe yönetiminden eleştiri geldi. Kulübün internet sitesinde yapılan açıklamada "Yönetimimiz, her türlü çirkin sataşmaya rağmen sükûnetini korumaya çalışmaktadır. Özellikle Özhan Canaydın ve yönetiminin söylemleri ve tavırları, bizi böyle bir açıklama yapmaya itmiştir" denildi. Canaydın'ın taraf olmadığı birçok konuda görüş bildirmesinin rahatsız edici olduğu vurgulanan açıklamada "Sayın Canaydın'ın herkese yaranmaya çalışan tutumu, kendisine yakışmayan bir tutarsızlık örneğidir. Federasyon seçimlerinde sergilediği tutarsız tavır, futbolumuzdaki istikrarsızlığın temel sebebidir" gibi ifadelere yer verildi.
Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye jet yanıt
Galatasaray cephesinden ise cevap gecikmedi. Ezeli rakibi gibi internetten açıklama yapmayı tercih eden Sarı-Kırmızılı yönetim, "Fenerbahçe Başkanı ne zaman iç sorunlarıyla baş başa kalsa, aynı taktiği uygulayarak gündemi değiştirmek üzere yeni bir polemik konusu sunma çabasına girmektedir. Galatasaray, bu ucuz taktiğin muhatabı değildir" ifadelerini kullandı. (Spor Servisi)