'Fener yönetimiyle sorun yaşamadım'

Premier Lig takımlarından Middlesbrough'a transfer olan Tuncay Şanlı, yeni kulübüyle imzaladığı sözleşmenin ardından dün Türkiye'ye döndü.

İSTANBUL - Premier Lig takımlarından Middlesbrough'a transfer olan Tuncay Şanlı, yeni kulübüyle imzaladığı sözleşmenin ardından dün Türkiye'ye döndü. Middlesbrough'a gittiği için mutlu olduğunu söyleyen milli futbolcu, "İngiltere'de oynamak istiyordum. Çünkü, Premier Lig Avrupa'nın en iyi liglerinden biri. Sağlık kontrollerinin ardından anlaştım, mutluyum" dedi. Transferinden önce Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile görüştüğünü belirten Tuncay, "Sayın Yıldırım'ın bana her zaman desteği olmuştur. Kendisi, benim başkanımdır. Ben Fenerbahçeliyim, takımından kopamam. Başkanımızla karşılıklı görüşmemizde, kendi görüşlerimi bildirdim. O da bana kendi görüşlerini bildirdi. Ben de tercihimi bu şekilde kullandım. Fenerbahçe yönetimiyle, taraftarlarıyla hiçbir sorun yaşamadım, yaşamam da" diye konuştu.
'Middlesbrough'un imkânları iyi'
Tuncay, "Niçin Middlesbrough'u tercih ettiniz?" şeklindeki bir soruya da, "Ben büyük, küçük takım ayrımı yapmıyorum. Avrupa'nın en iyi liglerinden biri olan İngiltere Ligi'ne gidiyorum. Benim tercihim Avrupa'da iyi bir takımda futbol oynamaktı. Middlesbrough da imkânları ve şartları bakımından iyi bir kulüp" yanıtını verdi.
Fenerbahçe'den ayrılmasının ardından taraftarlardan olumsuz bir tepki almadığını kaydeden Tuncay, "Tabii ki tepki gösterenler de olmuştur ama bana gelen bir tepki söz konusu değil. Kararıma saygı duyacaklarına inanıyorum. Sonuçta bir karar aldım, bu kararı alırken yanımda sevdiğim arkadaşlarım da vardı" dedi.