Fenerbahçe 1 numara arayışında

Fenerbahçe Asbaşkanı Nihat Özdemir'in, TRT'de katıldığı bir programda Rüştü ile ilgili sorulara karamsar yanıtlar vermesi, Sarı-Lacivertli kulübün milli kalecinin Avrupa'ya transferini artık kabullendiği ve alternatif aramaya başladığı biçiminde yorumlandı.
Haber: YUSUF DURSUN / Arşivi

ANKARA - Fenerbahçe Asbaşkanı Nihat Özdemir'in, TRT'de katıldığı bir programda Rüştü ile ilgili sorulara karamsar yanıtlar vermesi, Sarı-Lacivertli kulübün milli kalecinin Avrupa'ya transferini artık kabullendiği ve alternatif aramaya başladığı biçiminde yorumlandı. Özdemir, İspanyol gazetelerinde Barcelona ile anlaştığı yönünde haberler çıkan Rüştü hakkında "Kendisiyle görüştük ancak fiyat konusunda çok büyük uçurum var; anlaşamadık. Ama üzülmeyeceğiz çünkü Rüştü Avrupa'da bizi en iyi şekilde temsil edecek. Ve biz onunla gurur duyacağız. Kaleci arayışlarımız sürüyor ama acele etmiyoruz. Çünkü Volkan ve Recep var. Rüştü'yle son bir kez daha konuşacağız" ifadelerini kullandı. Christoph Daum'un transferinde Beşiktaşlı yöneticilerin çok yardımcı olduğunu söyleyen Özdemir, transfer için de şu yorumu yaptı: "İbrahim Toraman'ı istiyoruz. Ancak Celal Doğan aşırı ücret istiyor. Görüşmelerimiz sürüyor. İbrahim'i almak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız."
Öte yandan başkan Aziz Yıldırım, Ankara Fenerbahçeliler Derneği'ni ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, kötü bir sezon geçirdiklerini, taraftarlarını gelecek yıl da üzmemek için çalışmalara başladıklarını belirterek, "Başarısızlıkta herkes suçlu. Fenerbahçe Kulübü kongre üyeleri ve taraftarlarına şampiyonluk borcumuzu ödeyeceğiz" dedi. Yıldırım önemli olanın şampiyonluktan çok kulübü sağlam temellere oturtmak olduğunu ifade etti: "Kuvvetli bir kaynak yaratmak mecburiyetindeyiz. Ancak bu sayede transfer yapabilir, altyapıyı güçlendirir ve sosyal etkinlik yapabiliriz." Yıldırım, Fatih Akyel'e 4 maç ceza verileceğini duyduğunu belirterek, bu cezayla ilgili olarak Tahkim'e gideceklerini de sözlerine ekledi.
Sadettin Saran resmen bıraktı
Fenerbahçe Yönetim Kurulu'nda yaprak dökümü devam ediyor. Atilla Kıyat'ın hafta içindeki istifasının ardından, dün de Sadettin Saran, yönetim kurulundan istifa ettiğini açıkladı. Saran, yaptığı açıklamada, büyük bir onurla yürütmeye çalıştığı futbol şubesi sorumluluğundan istifasıyla birlikte, başkan Aziz Yıldırım ile aralarında başlayan gerginliğin bugüne kadar geçmediğini vurgulayarak, "Bu şartlarda faydalı olama-
yacağımı düşündüğümden, yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmeye karar verdim. Fenerbahçe camiasının anlayışla karşılayacağını ümit ediyorum" dedi.