Fenerbahçe 2-0 1461 Trabzonspor

Fenerbahçe 2-0 1461 Trabzonspor
Fenerbahçe 2-0 1461 Trabzonspor
Fenerbahçe, Lefter'in ölümünün birinci yıldönümünde 1461 Trabzon'u deplasmanda 2-0 yendi. Kanarya böylece kupada ikide iki yaptı.

Alıntıyla başlayalım. Maç öncesi Avni Aker tribünlerine gerilen ağ konusunda Trabzon Taraftarlar Derneği’nin açıklamasıyla hem de: “Kimse Trabzonspor taraftarına aşağılık muamelesi yapamaz. Bu tarihi bir fiyaskodur. Bunun hesabını kim bu işe imza atmışsa Trabzon kamuoyuna versin. Bunlar bizi daha çok hırçınlaştırır.” Türkiye ’deki en küçüğünden en büyüğüne herkesin kullandığı ‘Kanuni Sultan Süleyman’ın Fransa Kralı François’e cevabı’ tonundaki bu açıklamanın etkilerini görmek için stattayız. Maç öncesi atmosfer sakin.

Fenerbahçe takım otobüsü Trabzon seyircisinin Sarı-Lacivertli takımla önceki buluşmalarına nazaran daha sakin şekilde olay yerine intikal etti.

Tel örgü konusuna gelince, emniyetten aldığımız bilgi, kendilerinin tel örgüyü uzun zamandır istediği, Burak Yılmaz’ın Galatasaray maçında yabancı maddelere hedef olmasının ardından ise yönetimin ikna olduğu ve bu kararın alındığı. Ki ilerleyen dakikalarda göreceğiz ki tel örgü sahaya bir şey atmak isterseniz size engel olmayacak... Kişisel olarak Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman ve takım olarak Fenerbahçe’ye edilen küfürler eşliğinde maçın başlayabileceği gerginliğe ulaştığımıza göre santrayı yapabiliriz artık!

İştahlı başlayan taraf tabii ki tribün desteğini de uzun zamandır beklediği şekilde ilk kez hisseden 1461 Trabzon oldu. Kaleci Mert ile yakınlaşsalar da istediklerini alamadılar. En büyük tehlike 15’te Fenerbahçe’de Cristian’ın vuruşunun direkten dönmesiyle yaşandı, devamında Kuyt da direğe takıldı ama skor değişmedi.

Devre boyunca futbol haricindeki gerginliklerle haşır neşir olduk. Zirve anını son anlarda yaşadık: Vakit geçiren 1461 kalecisi Fatih’e kızan Stoch agresif bir müdahalede bulunup Fatih de bu pası iyi değerlendirince saha karıştı. Kale arkası tribündeki tel örgü de bu anda yarı yarıya indirildi. Olaylara karışan Fenerbahçe kaptanı Selçuk Şahin bu dakikalarda tribünün hedefindeki isimdi.

Ne zamandır maçla ilgili bir şey yazmadım ama inanın yazacak şey yok. Mesela 61. dakika kutlamaları meşale ve yabancı maddeler eşliğinde yapılınca oyun yine durdu. 67’de gelişen kontratakta Ofoedu güzel sürükledi Yusuf’u gördü, ancak 1461’li oyuncu Mert’e takıldı..
Kocaman’a su atıldı

78 ve 79’da ‘2012 yılının en iyi golü’nü atan Stoch’un kaçırdığı iki pozisyon vardı. İlki Fath’te eridi ikincisinde kale direğinin yanından auta gitti meşin yuvarlak. Dakikalar 85’i gösterirken ise Fenerbahçe’nin golü ve Semih’in sahayı karıştıran sevinci geldi. Önce gol: Stoch sol kanattan sağ çaprazdaki Gökhan’ı gördü, onun ortasında Semih kafayla güzel dokundu. Semih’in sevinirken Fenerbahçe armasını öpmesi ve aynı hareketi yaparak Sarı-Lacivertli yedek kulübesine koşması tansiyonu yükseltti. Sahaya yağan maddelerden bu kez Aykut Kocaman da nasibini alırken, tribüne dönüp “Ayıp” demekle yetindi. 87’de Kuyt’ın attığı gol ise olaylı maçı 2-0 sonlandırdı...