Fenerbahçe - Altınordu maçı hangi kanalda canlı izlenebilecek? (ATV Canlı Yayın Akışı)

Fenerbahçe - Altınordu maçı hangi kanalda canlı izlenebilecek? (ATV Canlı Yayın Akışı)
Fenerbahçe - Altınordu maçı hangi kanalda canlı izlenebilecek? (ATV Canlı Yayın Akışı)
Fenerbahçe, bugün sahasında Altınordu'yu ağırlıyor. Ziraat Türkiye Kupası'nda 3. hafta maçları salı, çarşamba ve perşembe günleri oynanacak. Fenerbahçe - Altınordu maçı hangi kanaldan canlı izlenebilecek, nerede oynanacak ve muhtemel 11'leri.(ATV canlı yayın akışı)

Sarı-Lacivertliler, Ziraat Türkiye Kupası'nda 3. maçına PTT 1. Lig ekiplerinden Altınordu karşısında çıkacak. Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası E Grubu'ndaki 3. maçında bugün PTT 1. Lig temsilcisi Altınordu'yu Şükrü Saracoğlu Stadı'nda konuk edecek. Saat 20.00'de başlayacak Fenerbahçe Altınordu maçı ATV ekranlarından naklen yayınlanacak.

Muhtemel 11'ler

FENERBAHÇE: Mert, Savaş, Egemen, Kadlec, Hasan Ali, Selçuk, Caner Koca, Diego, Mehmet Topuz, Ramazan, Emenike (Aziz)
ALTINORDU: Evren, Kemal, Sinan, Yusuf, Gökhan, H.İbrahim, Berkay, Serkan, Arif, Ozan, Göksu

En son 19 Nisan 1970’te karşılaşan Fenerbahçe ile Altınordu'nun Alsancak Stadı'ndaki randevusu golsüz eşitlikle tamamlanmıştı. O maçta forma giyen Fenerbahçe kalecisi Ilie Datcu ile Altınordu’nun efsane oyuncusu Hikmet Orhunbilge, yarınki zorlu randevu öncesinde bir araya geldiler.

Altınordu'da Kalecilik Akademisi Direktörü olarak görev yapan Datcu, 2 takım arasında oynanan her maçın dostluk havasında geçtiğine dikkat çekerken şöyle dedi: "Bizim zamanımızda ailecek maç izlenirdi. Ne yazık ki bu atmosfer kayboldu. Sporun değil skorun öne çıkmasıyla her şey bozuldu. Ama Fenerbahçe ile Altınordu arasındaki dostluk hiç bozulmadı. Salı günü de böyle olacak. Fenerbahçe favori olsa da kupa maçları sürprizlerle açıktır."

Eskinin forma aşkını özlemle aradığını dile getiren Hikmet Orhunbilge ise, "Salı günü güzel bir maç izleyeceğimize inanıyorum. Tam bizim klasımıza göre bir rakiple karşılaşacağız. Takımımıza güveniyorum" ifadesini kullandı.

İLK MAÇ KANARYA'NIN
Altınordu ile Fenerbahçe arasındaki ilk maç, 16 Aralık 1936'da Ankara 19 Mayıs Stadı'nın açılışındaki dörtlü turnuvada oynandı. Dönemin Başbakanı İsmet İnönü, Fenerbahçe, Galatasaray, Altınordu ve Ankaragücü'nü turnuva için Ankara'ya davet etti. Açılıştan bir gün sonra oynanan Fenerbahçe-Altınordu maçını sarı-lacivertli ekip 3-1 kazandı. İki ekip bugüne dek 31 kez karşı karşıya geldi. Fenerbahçe 21, Altınordu 4 galibiyet elde etti, 6 müsabakada ise eşitlik bozulmadı.

Maç: Fenerbahçe - Altınordu
Tarih: 22 Aralık 2014
Saat: 20.00
Stadyum: Şükrü Saraçoğlu Stadı
Kanal: ATV

ALTINORDU SPOR KULÜBÜ HAKKINDA

KURULUŞ DÖNEMİ

Altınordu Spor Kulübü, İzmir'de 26 Aralık 1923 tarihinde kuruldu. Renkleri, kırmızı-laciverttir. Kırmızı kan, lacivert ise çeliği ifade eder. Kulübün kurucuları Süleyman Ferit Bey (Eczacıbaşı), Ahmet Şerafettin Bey, Kemal Kamil Bey (Aktaş), Edip Berkant Bey, Eczacı Sermet Bey, Numanzade Ali Rıza Bey, Muallim Mehmet Rıza Bey, Doktor Hacı Hasanzade Ethem Bey, Katip Selami Bey, Cerrah Necipzade Ali Bey ve Eczacı Rıza Bey'dir.

Türkiye Cumhuriyeti'nun kurulmasının ardından Kurtuluş Savaşı nedeniyle duran spor faaliyetleri yeniden canlanmış, Karşıyaka (1912) ve Altay'ın (1914) yanına Eşrefpaşa'da Altınay, Mısırlı Caddesi'nde (Şimdiki Hatay Caddesi) ise Sakarya kulüpleri eklenmişti. İzmir'in en köklü ailelerinin bulunduğu Basmane-Tilkilik-Namazgâh semtlerinde ise herhangi bir spor kulübü kurulamamıştı. Semt gençlerinden Mustafa (Balöz), Hüseyin (Yurdakul) ve Mehmet Hancıoğlu’nun (Hoca Mehmet) girişimleri ve semt sakinlerinden Doktor Hacı Hasanzade Ethem Bey aracılığıyla bu bölgede de bir spor kulübü kurulması fikri, Ragıp Paşa Kıraathanesi'nde toplanan semtin diğer büyüklerine anlatıldı.

 Herkesin hemfikir olması üzerine konu Hacı Hasanzade Ethem ve Doktor Cevdet Fuat Beyler tarafından Süleyman Ferit Bey’e de anlatıldı. Süleyman Ferit Bey, Tilkilik-Hatuniye-Namazgah ve İkiçeşmelik semtlerinin yabancısı değildi. Köklü İzmirlilerin oturduğu bu semtleri ve insanlarını iyi tanıyor, içlerinde Kuvayi Milliye yıllarında kader birliği yaptığı insanların olduğunu biliyordu. Arkadaşlarına hemen bu işin yapılması gerektiğini anlattı ve ardından da Vilayet Mektubi Kalemi'nden cemiyet nizamnamesi örneğini sağlayarak çalışmalarına başladı. (Altinordu.org.tr)

ATV CANLI YAYIN AKIŞI

HANGİ SEZON, NEREDE?

Süper Lig: 1959-1965, 1966-1970
1. Lig: 1965-1966, 1970-1978, 1979-1992
2. Lig: 1978-1979, 1992-1996, 2008-2009, 2011-2012
3. Lig: 2003-2008, 2009-2011, 2012-2013
Amatör Küme: 1925-1959, 1996-2003