Fenerbahçe Aydınus'a sahip çıktı

Fenerbahçe Aydınus'a sahip çıktı
Fenerbahçe Aydınus'a sahip çıktı
Eskişehirspor maçındaki hakem kararları spor gündemini meşgul ederken Fenerbahçe'den, hakem Fırat Aydınus'a sahip çıkan bir açıklama geldi. Ancak, 'gereği daha sonra yapılacaktır' şerhiyle!

İSTANBUL - Fenerbahçe Kulübü yazılı bir açıklama yaparak, Eskişehirspor maçının tartışılan hakemi Fırat Aydınus ile ilgili bildiri yayınladı.
“Son günlerde yaşanan gelişmeler tarafımızdan yakından ve dikkatlice takip edilmektedir. Her şeyden önce bilinmelidir ki; 'Fenerbahçe Spor Kulübü büyüklüğüne yakışır şekilde Türk Sporu'nda gelişen olayların müştekisi değil; karar organıdır.' Bu nedenle, Fenerbahçe Spor Kulübü şikayet etmez; gereğini yapar” denilerek başlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:
“Yönetim Kurulumuzun söz konusu sığ ve düzeysiz tartışmaların tarafı olması yolundaki beklenti, nafiledir.
Türk sporunu ve Türk futbolunu yönlendirmeye çalışan ve etki altındaki birtakım medyanın, tüm hukuk dışı, kişilik haklarını hiçe sayan ve her nedense kontrol ve denetim mekanizması dışında tutulan yayınları, kamuoyunun malumudur.
Kişilerin anayasal haklarının hiçe sayılarak linç edilmelerine varan bu tasarruflar, başkanımız ve camiamız tarafından sıklıkla dile getirilmiş, tarafımızdan her fırsatta konunun hassasiyetine önemle dikkat çekilmiştir.
Bu nedenle, süreçteki duruşumuz doğrultusunda önemle belirtmek isteriz ki; Fırat Aydınus'un kararları, ne kadar yanlış, ne kadar yanlı ve hatta iyi niyetten yoksun olsa da yakın tarihte milli bir görev üstlenecek bir hakeme dair söz konusu hukuk dışı ve suç unsuru içeren bu linç kampanyası, Yönetim Kurulumuz tarafından kabul görmez, görmeyecektir.
Bilinmelidir ki Fenerbahçe Spor Kulübü, sporun tüm paydaşlarının teminatı ve savunucusu olma kararlılığındadır” denildi.


“FENERBAHÇE’YE OYUNLAR OYNANIYOR”
Fenerbahçe camiası ve spor kamuoyuna yönelik olarak, "Fenerbahçe tüm yaşananların farkındadır. Ve bu farkındalığın gereği, yeri ve zamanı geldiğinde, hayata geçirilecektir” denilen açıklama şöyle devam etti:
“Bununla birlikte görsel ve yazılı medyada, kendi görev ve yetkilerinin dışına çıkarak, Aykut Kocaman'ın sözlerini 'fazla' bulanlara tesadüf edilmektedir.
Fenerbahçe maçından bir gün önce rakiplerin saha kapama cezalarını apar topar kaldıranlar, Fenerbahçe'nin yarıştığı takımların maçlarında yaşanan 'sonucu değiştiren fahiş hakem hatalarını fazla bulmayanlar', basın toplantılarında bırakın sportmenliği, genel ahlak ve edep kurallarının açıkça ihlal edilmesine göz yumarak yargı kurullarına dahi sevk edemeyenlere fazla gelen; "Aykut Kocaman'ın söylemleri değil ta kendisidir."
Konu; Fenerbahçe ve Fenerbahçeliler olduğu zaman ; futbolun, "Fenerbahçe'ye karşı oynanan bir oyun olduğu gerçeği" artık tüm kamuoyunca bilinmektedir.
Ve unutulmamalıdır ki, Yönetim Kurulumuz camiasıyla birlikte tüm yaşananların farkındadır.
Gün, Büyük Fenerbahçe taraftarının, başkanı, yönetimi ve tüm değerleri ile birlikte 'Kocaman bir yürek' olma günüdür.
Unutulmamalıdır ki; futbol takımımız, herkes tarafından yenilgiye uğratılabilir ancak hiç kimse tarafından teslim alınamayacaktır.” (DHA)