Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi tehlikede!

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi tehlikede!
Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi tehlikede!
22 Mart'ta yapılacak Nevruz kutlamaları, aynı gün Şükrü Saracoğlu'nda oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş maçını tehlikeye soktu. Emniyet, güvenlik sebebiyle derbinin ertelenmesini istedi. Kartal'dan olumlu, Kanarya'dan ise ret yanıtı geldi.

Beşiktaş ’ın, 22 Mart Pazar günü Şükrü Saracoğlu’nda Fenerbahçe ile oynayacağı maç öncesi büyük bir kriz çıktı. UEFA Avrupa Ligi’nde 19 Mart’ta Club Brugge’le rövanşta kozlarını paylaşacak olan siyah-beyazlılar, 3 gün sonra ise Süper Lig’de derbide Kanarya’nın karşısına çıkacak. Ancak İstanbul Emniyet Müdürlüğü, aynı tarihte kentte yapılacak olan Nevruz kutlamaları sebebiyle maçın ertelemesini istedi.

Fenerbahçe'nin derbi sürprizi Diego

Fanatik Gazetesi'nden Orhan Yıldırım'ın haberine göre; Beşiktaş Kulübü'nün bu öneriye olumlu baktığı öğrenilirken, Fenerbahçe cephesinden ise tam tersi bir tepki geldiği bildirildi. Sarı-lacivertliler’in, bu duruma şiddetli karşı çıktığı ve maçın, söz konusu tarihte oynanmasını talep ettiği öğrenildi.

İKİNCİ TOPLANTI BEKLENİYOR

İstanbul Valilliği’nin de devreye girip, normalde saat 19:00’da başlaması gereken karşılaşmanın daha geç saate alınması gerektiğini belirttiği kaydedildi. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF), kulüpleri ortak bir noktada uzlaştırmak adına maçın Pazar değil, Pazartesi oynanması önerisini gündeme eklediği konuşuluyor. Taraflar arasındaki ilk toplantıdan bu sorunla ilgili bir sonuç çıkmadığı, ikinci toplantıda konunun netleşmesinin beklendiği ifade edildi.

Dev derbide son çeyreğe dikkat