Fenerbahçe-Beşiktaş maçı öncesi mahkemeden müjde

Fenerbahçe-Beşiktaş maçı öncesi mahkemeden müjde
Fenerbahçe-Beşiktaş maçı öncesi mahkemeden müjde
Fenerbahçe-Beşiktaş maçına bazı taraftarların girişini yasaklayan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) kararının iptali için yapılan başvuruya mahkemeden olumlu yanıt geldi. Davayı açan 4 taraftar, derbiyi tribünden izleyebilecek. Diğer yasaklı taraftarların da maçı stattan seyredebilmek için mahkemeye başvurmaları gerekiyor.

Fenerbahçeli taraftarların, Şükrü Saracoğlu Stadı'nın ev sahipliği yapacağı Beşiktaş derbisinde bazı taraftarların tribüne girişini yasaklayan PFDK kararının iptali için yaptığı başvuruyu mahkeme karara bağladı.

Fenerbahçeliler Derneği (FeDer) girişimiyle başlayan ve GFB ile UNIFEB gibi taraftar gruplarının da desteğiyle Anadolu ve Avrupa yakalarındaki tüketici mahkemelerine yapılan itiraz kabul edildi. Buna göre mahkemeye giden 4 taraftar, Beşiktaş derbisine girebilecek.

Diğer yasaklı taraftarların da maça girmesi için mahkemeye başvurması gerekiyor. Tahkim Kurulu’na başvuran dernek, mahkemenin verdiği kararın emsal gösterilerek tüm yasaklı taraftarlara uygulanmasını istedi. Kurulun bugün bu talebi karara bağlaması bekleniyor.

Cüneyt Çakır'ın 19. derbisi

FeDer'den yapılan açıklama ise şöyle:
“Tüketici Mahkemelerine ileterek davalarımızı açmış, taraftarlarımızı da bu organizasyona davet etmiştik. Kısa süre sebebiyle yoğun çalışmalar neticesinde hazırlanan dava dilekçelerimizi katılan taraftarlarımız ile adli makamlara sunduk.

Fenerbahçe -Beşiktaş maçı için verilen tribün cezalarına Fenerbahçeliler Derneği ile birlikte itiraz eden taraftarlarımızın tedbiren durdurma talebi haklı bulundu. Taraftar derneği olmanın bilinciyle, tribünlerin rengi taraftarımızın desteğini de alarak çıktığımız yolda, hedeflediğimiz zafere ulaşmanın gururunu yaşıyoruz.

Belirtmemiz gerekir ki bu karar şu an sadece dava dilekçesi veren taraftarlarımız için ancak diğer tüm taraftarlarımız için geçerli olması adına Fenerbahçeliler Derneği tarafından federasyon, kulüp ve Tahkim nezdinde gerekli çalışmalara an itibariyle başlanmıştır. Gelişmeler tarafımızdan duyurulacak olup, mevcut karar bu maçta ceza alan tüm taraftarlarımız için emsal karar niteliğindedir.”

PFDK, 12 Şubat’ta verdiği kararda çirkin ve kötü tezahürat eyleminin aynı sezonda 4. Kez gerçekleşmesi nedeniyle Ülker Stadyumu’ndaki Okul ve Migros tribünlerindeki taraftarların kombinesinin bloke edilmesine hükmetmişti. Buna göre kombinesi bloke edilenler maça giremeyecek ancak kombine haklarını başka taraftarlara devredebilecekler."

Ahmet Nur Çebi: Umarım o seriyi bitiririz