Fenerbahçe CEO'su istifa etti!

Fenerbahçe CEO'su istifa etti!
Fenerbahçe CEO'su istifa etti!
Kurumsallaşma için gelen Hasan Hakkı Yılmaz, ayrıldığını Başkan Aziz Yıldırım'a iletti.

Görevinde istediklerini yapamamaktan yakınan Hasan Hakkı Yılmaz'ı istifadan vazgeçirmek için yoğun çaba sarfediliyor. Yılmaz, daha önce de birkaç kez ayılmak istemiş ama Aziz Yıldırım tarafından ikna edilmişti.

Borsadan Beşiktaş ve Fenerbahçe'ye şok


Hürriyet Gazetesi'nden Ahmet Ercanlar'ın haberine göre; Fenerbahçe'de CEO ve İcra Kurulu Başkanı Hasan Hakkı Yılmaz istifa etti. Yılmaz, Ocak 2013'te geldiği görevde kulübün yapısını ciddi oranda değiştirip kurumsallaşma için önemli adımlar atmıştı. Yılmaz'ın dün ilettiği istifanın kabul edilip edilmeyeceği merak konusu oldu. Çünkü Yılmaz, daha önce de istifa etmek istemiş ama Başkan Aziz Yıldırım, kabul etmemişti. Ancak Yılmaz, Yıldırım ile iyi ilişkisine rağmen istediklerini yapamadığını söyleyerek istifasını verdi.

"NE YAPMAK İSTESEM ENGELLENİYOR"

Hasan Hakkı Yılmaz gibi doğrudan başkana bağlı çalışan bir ismin istifa etmesi kafaları karıştırdı. Yıldırım'ın en güvendiği isimlerden Yılmaz'ın kulübün kıdemli çalışanlarıyla bir türlü yıldızının barışmaması ve görevini yaparken karşılaştığı sıkıntılar istifasının en önemli nedeni olarak gösteriliyor. Yılmaz'ın çevresine, "Ne yapmak istesem kulüpteki bazı kişilerce engelleniyor" dediği öğrenildi.

GERİ DÖNME OLASILIĞI ÇOK DÜŞÜK

Başkan ve yöneticilerin istifasını geri alması için Yılmaz'ı ikna etmeye çalıştığı öğrenildi. Fakat Yılmaz'ın geri dönüşünün çok düşük bir ihtimal olduğu düşünülüyor. Yılmaz'ın uzun süredir cebinde olan istifasının Başkan Yıldırım'a ilettiği belirtilirken, ekibinin ise göreve devam ettiği belirtiliyor. Sarı-lacivertlilerde Yılmaz'ın istifasının kabul edilmesi halinde kulübün borsaya açıklama yapması bekleniyor.

Şükrü Saracoğlu'na kilit vurulacaktı!