Fenerbahçe Erciyes'te

Futbola merhaba

Süper Lig'de ikinci yarı, 46 günlük bir aradan sonra başlıyor. Açılış maçı bu akşam saat 20.00'de Kayseri Atatürk Stadı'nda Erciyesspor'la ilk yarının lideri Fenerbahçe arasında. Maçın hakemi Yunus Yıldırım.

KAYSERİ - Ve perde açılıyor. Önümüzdeki yaz aylarında büyük bir organizasyon olmadığı için son yıllarda görmediğimiz kadar uzun, tam 46 günlük bir aranın ardından Süper Lig'de ikinci yarı başlıyor. Futbol adına sahadaki oyun dışında İddaa'dan federasyon seçimlerine kadar her türlü şeyin konuşulduğu şu dönemde belli ki yine gündem kızışacak, yetmezmiş gibi üzerine bir de maçların elektriği eklenecek. Kısacası futbolseveri yine 'zorlu' günler bekliyor. Her şeye rağmen sevegeldiğimiz oyun oynanmaya devam edecek.
İkinci yarının açılış maçında lider Fenerbahçe bu akşam Erciyesspor deplasmanında üç puan arayacak. Bülent Korkmaz'ın teknik direktörlüğe gelmesiyle Türkiye Kupası'nda sürpriz bir sonuç elde ederek hemşerisi Kayserispor'u kupa dışına iten Erciyesspor'un Fenerbahçe karşısındaki performansı merak ediliyor.
Erciyes'in galibiyeti yok
Kayseri'de Büyükşehir Belediyesi Atatürk Stadı'nda oynanacak açılış maçını Yunus Yıldırım yönetecek. Bu karşılaşma Fenerbahçe'nin Erciyesspor'la ligde dördüncü buluşması olacak. Geride kalan üç maçta yüzü gülen taraf hep Fenerbahçe oldu. Erciyes maçı öncesi Fenerbahçe için tek kötü istatistik Sarı-Lacivert-lilerin son 10 sezonda ikinci yarıya beş kez deplasman maçıyla başlamış ve bu beş maçın üçünde puan kaybetmiş olmaları. (Spor Servisi)