Fenerbahçe Everest'e tırmandı

Fenerbahçe Kulübü'nün 100. yıl kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği 'Fenerbahçe Dünya Zirvelerinde' projesinin son ayağı olan 'Everest Tırmanışı'nı gerçekleştiren dağcılar Tunç Fındık ve Mustafa Kalaycı'nın, Everest'in zirvesine Fenerbahçe bayrağı diktiler.

KATMANDU - Fenerbahçe Kulübü'nün 100. yıl kutlamaları kapsamında gerçekleştirdiği 'Fenerbahçe Dünya Zirvelerinde' projesinin son ayağı olan 'Everest Tırmanışı'nı gerçekleştiren dağcılar Tunç Fındık ve Mustafa Kalaycı'nın, Everest'in zirvesine Fenerbahçe bayrağı diktiler. Fenerbahçe Kulübü'nün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, proje kapsamında daha önce Ağrı Dağı, Arjantin'de bulunan Aconcagua Zirvesi, Tacikistan'daki Somoni Zirvesi, Fransa'daki Mont Blanc Zirvesi ve Tanzanya'daki Kilimanjaro Zirvesine tırmanarak Türk ve Fenerbahçe bayraklarını dalgalandıran Tunç Fındık ve Mustafa Kalaycı'nın şimdi de dünyanın en yüksek tepesi Everest'e tırmanarak Fenerbahçe ve Türk bayraklarını dünyanın zirvesinde dalgalandırdığı belirtildi.
Açıklamada, Fındık ve Kalaycı'nın, Everest'in zirvesinden yaptıkları telefon bağlantısında şunları söylediği kaydedildi: "Gündoğumu ile birlikte Everest'in zirvesine tırmanmış bulunuyoruz. Fenerbahçe ve Türk bayraklarını Everest'in zirvesine dikmiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Fenerbahçemizin 100. yılında bayrağımızı dünyanın zirvesinde dalgalandırıyor olmak bizim için büyük bir gurur ve mutluluk. Bu başarının Fenerbahçe camiasına hayırlı olmasını diliyoruz."
Öte yandan Stephen Appiah, yarın Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde sol dizinden ameliyat olacak. (Spor Servisi)