Fenerbahçe, fena halde 'kuş gribi'

BEKO Basketbol Ligi üçüncü hafta mücadelesinde Banvitspor'u ağırlayan Fenerbahçe Ülker, karşılaşmadan 89-72 mağlup ayrılarak sezonun ilk mağlubiyetini aldı.

İSTANBUL - BEKO Basketbol Ligi üçüncü hafta mücadelesinde Banvitspor'u ağırlayan Fenerbahçe Ülker, karşılaşmadan 89-72 mağlup ayrılarak sezonun ilk mağlubiyetini aldı. Maça iyi başlayan Fenerbahçe, skor olarak zorlanmadığı ilk çeyreğin sonunda 23-17'lik bir üstünlük etti. İkinci periyoda da iyi başlayan taraf ev sahibiydi. Bir ara farkı 12 sayıya çıkartan Sarı-Lacivertliler, periyodun son iki dakikasındaki 11-2'lik Banvit serisine engel olamayınca devreye 43-40'lık üstünlükle girdi.
İkinci yarı Banvitspor'un etkili oyunuyla başlarken, Bandırma temsilcisi Ümit'in basketleriyle karşılaşmaya denge getirdi. Bu dakikadan sonra Fenerbahçe koçu Tanjeviç, ilk yarıda oynatmadığı Solomon'u oyuna sürdü. Ancak Solomon'a Ümit, Mokongo, Adeleke üçlüsüyle yanıt veren Banvit son periyoda 64-57 önde girdi. Son periyotta da etkinliğini sürdüren Bandırmalılar farkı giderek açarken, Fenerbahçe iyice oyundan düştü ve karşılaşma 89-72 Banvit üstünlüğüyle tamamlandı.
Taraftar Örs'e seslendi
Fenerbahçe'de Efes Pilsen maçında burnu kırılan Mirsad ile gribal enfeksiyon geçiren ve önceki gece serum verilen İbrahim oynamazken, maçın son dakikalarında bir grup Fenerbahçeli taraftar, yenilgiye tepki gösterip, bir süre "I love you Aydın Örs" diye bağırdı. (Spor Servisi)
Fenerbahçe Ülker- Banvitspor: 72-89
SALON: Abdi İpekçi
HAKEMLER: Engin Kennerman, Fatih Arslanoğlu, Alper Özgök
FENERBAHÇE: Hakan (2), White (4), Ömer (16), Vidmar (6), Semih (10), Oğuz (12), Preldzic (9), Mrsiç (6), Rasim (2), Solomon (5)
BANVİT: Mokongo (16), Caner (7), Hill (3), Ümit Sonkol (24), Adeleke (18), Derya (11), Ufuk, Yunus (3), Mutlu (4), Erdal, Yiğitcan (3)
1. Periyot: 23-17, Devre: 43-40, 3. Periyot: 57-64