Fenerbahçe FIFA'yı seviyor

Fenerbahçe'de FIFA'nın Ariel Ortega'ya verilen ceza yönetim, taraftar ve camiadan olumlu tepkiler alırken, grup ve dernek liderleri, konuyla ilgili görüş belirtti.
Haber: YALÇIN TÜRK / Arşivi

İSTANBUL - Fenerbahçe'de FIFA'nın Ariel Ortega'ya verilen ceza yönetim, taraftar ve camiadan olumlu tepkiler alırken, grup ve dernek liderleri, konuyla ilgili görüş belirtti.
Birleşik Fenerbahçeliler Vakfı başkanı Aziz Yılmaz kararın Avrupa ve dünyaya örnek olacağını söylerken şu açıklamayı yaptı: "Fenerbahçe'nin hakkı korundu. Bu çok sevindirici bir olay. Fenerbahçeli olarak tüm Fenerbahçeliler'in büyük sevinç yaşadığını hissediyorum. Düne kadar Fenerbahçe'nin hakları yenilmişti. Adalet yerini buldu. Bu olayda yönetimin de kararlı tutumunu unutmamak gerekir. İnşallah ceza kısa sürede tahsil edilir. Fenerbahçe de bunu kullanma fırsatı bulur." Fenerbahçe 2000 Derneği Başkanı Şevket Yılmaz da "Fenerbahçe büyük yükten kurtuldu. Ortega olayını Başkan ve arkadaşları iyi takip ettiler. Fenerbahçe'nin lehine çıkan bu karar bizleri çok mutlu etti. Belki Ortega'nın alınması hataydı ama en azından FİFA'nın verdiği karar Fenerbahçe'nin lenihe olması herşeyi unutturdu" dedi. Kadıköy Grubu Lideri Kazım Bayülken ise "Bu karar herkese ders olmalı. Fenerbahçe Ortega'dan zarar etmediği için camia kesinlikle mutlu olmuştur. Sanırım bundan sonra Ortega gibi sorunlu oyuncuların transferi olmaz" şeklinde görüş bildirdi.
Transferde ise Marco Aurelio ve Selçuk Şahin'den sonra iki Brezilyalı Alex ve Oliviera gündemde. Teknik direktör Daum'un da onayladığı iki yıldız futbolcunun 1 Temmuz'a kadar İstanbul'a getirileceği öğrenildi. Yönetim Gaziantepsporlu İbrahim Toraman ile Trabzonsporlu Gökdeniz Karadeniz için son bir kez şansını denemek istiyor. Daum'un da istediği bu iki oyuncuyu almak için başkan Aziz Yıldırım, Gazitantepspor Başkanı Celal Doğan ve Trabzonspor Kulübü Başkanı Özkan Sümer'le masaya oturacak.
Öte yandan Rüştü Reçber, internetteki resmi web sitesi
'www.rusturecber.net'de yaptığı açıklamada, İspanya'da uygulanan yabancı oyuncu kontenjanı nedeniyle transferinin gerçekleşmeyeceği ve Barcelona'nın kendisini almaktan vazgeçtiği biçiminde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Milli eldiven "Yazılanların gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. Konfederasyon Kupası'nın bitiminde İspanya'ya giderek Barcelona'yla resmi sözleşme imzalayacağım" dedi.