Fenerbahçe hisseleri yükselişte

Fenerbahçe hisseleri yükselişte
Fenerbahçe hisseleri yükselişte
Borsa İstanbul'da işlem gören Fenerbahçe Futbol A.Ş. hisse senetleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 'şike davası' ile ilgili yargılamanın yenilenmesi talebinin ardından yüzde 4 yükseldi.

İSTANBUL - İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 'Futbolda şike' davası kapsamında haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından onanan ve infaz edilmesi beklenen Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile İlhan Ekşioğlu, Abdullah Başak ve Ahmet Çelebi bakımından CMK'nın 311. maddesi gereğince yargılamanın yenilenmesine karar verilmesini talep etmişti.

FENERBAHÇE'NİN PİYASA DEĞERİ 854 MİLYON LİRAYA YÜKSELDİ

Geçen haftayı 32,75 liradan tamamlayan Fenerbahçe hisseleri, bu haberin ardından yeni haftaya hızlı yükselişle başladıktan sonra en yüksek 34,80 lirayı gördü ve şu dakikalarda yüzde 4,42 artışla 34,20 seviyelerinden işlem görüyor. Fenerbahçe Futbol A.Ş.'nin piyasa değeri de bugünkü artışla 819 milyon liradan 854 milyon liraya yükselmiş oldu.

GÜNÜN TEK KAYBETTİRENİ TRABZONSPOR

Şu dakikalar itibariyle borsada işlem gören spor şirketlerinden Beşiktaş yüzde 0,98 ve Galatasaray ise yüzde 0,45 yükselişle işlem görürken, Trabzonspor hisseleri ise Cuma günü kapanışına göre yüzde 0,24 düşüş kaydetti. (AA)