Fenerbahçe huzur arıyor

Kendi sahasında Gaziantepspor ile karşılaşacak Fenerbahçe'yi zorlu bir sınav bekliyor. Ligde oynadığı son dört maçın sadece birini kazanan Sarı-Lacivertli takım, Arjantinli futbolcu Ariel Ortega'nın gidişiyle camiada oluşan olumsuz atmosferden etkilenmeden, Gaziantepspor karşısında galibiyet arayacak.
Haber: YUSUF KOBAL / Arşivi

İSTANBUL - Kendi sahasında Gaziantepspor ile karşılaşacak Fenerbahçe'yi zorlu bir sınav bekliyor. Ligde oynadığı son dört maçın sadece birini kazanan Sarı-Lacivertli takım, Arjantinli futbolcu Ariel Ortega'nın gidişiyle camiada oluşan olumsuz atmosferden etkilenmeden, Gaziantepspor karşısında galibiyet arayacak. Alınan başarısız sonuçların üzerine bir de 'problemli yıldız kayması' yaşayan Fenerbahçe'nin, Kırmızı-Siyahlı ekip karşısında alacağı galibiyet, camiadaki sisli havayı biraz olsun dağıtacak; kazanılacak üç puan takıma, o beklenen huzuru getirecek...
İstatistiklere bakıldığında İstanbul'da yaptığı maçlarda rakibine büyük üstünlük sağladığı görülen Sarı-Lacivertli takım, son haftalarda elde ettiği başarısız sonuçlara son vererek bugünkü maçta kazanmaya çalışacak.
Fatih'in yerine Mustafa Doğan
Fenerbahçe'de, kart cezaları nedeniyle Fatih ve Ali Güneş bugünkü maçta forma giyemeyecekler. Teknik sorumlu Oğuz Çetin'in savunma dörtlüsünün sağ tarafında bu futbolcuların yerine Mustafa Doğan'a şans vermesi bekleniyor. Sarı-Lacivertli takımda, Gaziantepspor maçı öncesinde Abdullah ve Mustafa Doğan'ın üçer sarı kartı bulunuyor. Bu oyuncular, maçta birer kart daha gördükleri taktirde, 21. hafta deplasmanda oynanacak Denizlispor maçında cezalı duruma düşecek. Kart cezası nedeniyle Ankaragücü maçında forma giyemeyen Johnson ise cezasını tamamladığı için yarınki karşılaşmada takımdaki yerini alabilecek. Çetin'in dün yapmayı planladığı basın toplantısı ise 'muhtemel Ortega soruları' nedeniyle genç hoca tarafından ertelendi.
Sol dizinde sakatlığı bulunan Serhat'ın, oynayıp oynamayacağı maç saatinde belli olacak. Kulüp doktoru İsmail Başöz, dün antrenmana çıkardıkları Serhat'ın çalışmayı tamamlayamadığını belirterek, "Sakatlığı henüz geçmedi. Maç için bir şey söylemek mümkün değil. Maç saatine kadar tedavisini sürdüreceğiz" diye konuştu.