'Fenerbahçe için 1. Lig bile hayal'

'Fenerbahçe için 1. Lig bile hayal'
'Fenerbahçe için 1. Lig bile hayal'
Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, şike davası hakkında, "Avrupa'da insanlar PTT 1. Lig'den bahsetmiyor. Yakında herkes bu ülkede neler olacağını görecek" dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu, yönetim kurulu üyesi Murat Türköz'ün Of İlçesi'nde yaptırdığı okulun açılış töreninde basın menmsuplarına açıklamalarda bulundu.

Emre Güral taburcu oldu


"DIŞARIDA ORTAMI GERMEYELİM"

Fenerbahçe maçı öncesi Trabzon'da olağanüstü bir durum varmış gibi hava yaratılmasına tepki gösteren Trabzonspor Başkanı, şöyle konuştu:
"Fenerbahçe maçlarının gerilmesinden nemalanmak isteyenler var. Onlara bu maçta fırsat vermeyelim. Çünkü bugüne kadar ortam ne kadar gerildiyse, bundan hep biz zarar gördük. Biz dışarıda ortamı germeyelim ama sahada oynayacak oyuncularımız maçı kazanmak için ellerinden ne geliyorsa onu yapsın. Pazartesi gününe kadar buradayım. Trabzon'un ne kadar medeni bir şehir olduğu biliniyor. Burada şampiyonluklar kaybedildiği zaman , şampiyonlukları çalan takımların dahil alkışladığına, hep beraber şahit olduk. Bu şehir böyle bir şehirdir. Onun için bu şehirde hiçbir zaman güvenlik sorunu yaşanmaz, şehre gelen insanlarında ekstra bir güvenlik önlemi isteme hakları yok. Buraya kim geliyorsa gelsin, biz onları saha dışında her zaman Trabzonluya yakışır şekilde muhafaza edip geri göndermesini biliriz. Ama sahadaki oyuncu arkadaşlarımızın da, bu maçın önemini, ne kadar değerli olduğunu bilip ona göre mücadele edip Trabzon'a yakışan galibiyeti alacaklarına inanıyorum."

"GERİLİMDEN HEP TRABZONSPOR ZARAR GÖRDÜ"

Yetkililerle maç öncesi görüşeceğini vurgulayan Hacıosmanoğlu, vilayette bir toplantı yapılacağını vurgularken şöyle devam etti:
"Biz bu şehirde 70 bin kişi ile yürüdük. Hiç kimseden kötü bir hareket dahi olmadı. Onun için bu hassas durumlara dikkat etmek lazım. Sayın valimize ve emniyet müdürümüze söyledim, daha geniş bir şekilde de konuşacağız. Ulusal basın başka şehirlerden takviye istendiğine yönelik haberler yapıyor. Burası medeni insanların yaşadığı bir şehirdir. Hep beraber, el birliği ile bu konuya hassasiyet gösterelim. Geçmiş maçlara baktığınız zaman da, ortam ne kadar gerildiyse bundan hep Trabzonspor zarar gördü. Bu gerginlikler Trabzonspor'a fayda sağlamadı. Bunların tersini yapalım, ortamın gerilmesine müsaade etmeyelim."

İşte dev maçın hakemi


"ÇALINAN ŞAMPİYONLUK AVRUPA'DAN YOLA ÇIKTI"

Başkan Hacıosmanoğlu, oyuncularının yaşanan sürecin hassasiyetini bilerek mücadele edeceklerini belirterek, "2011 yılında Trabzonspor'un elinden çalınan şampiyonluk Avrupa'dan yola çıktı. Yakında herkes bu ülkede neler olacağını görecek. İspanya'daydım. Türkiye 'de herkes PTT 1. Lig'den bahsediyor, ama insanlar orada PTT 1. Lig'den bahsetmiyor. Kimlerin başına neler geleceğini, herkes görecek. Bizim hakkımızı gasp edenlerin de haklarını korumaya çalışanlar Türk futbolunun başına ağır cezalar geldiği zaman bakalım ne yapacaklar? Türk futbolunu mu, Avrupa'dan ya da dünyadan soyutlayacağız, yoksa emek hırsızlarına gerekli cezalar mı verilecek? Birlikte göreceğiz. Avrupa'dan bir şeylerin yola çıktığını herkes bilsin" ifadelerini kullandı.

"PTT 1. LİG BİLE HAYAL OLACAK"

Başkan Hacıosmanoğlu, "Sizin söylemlerinizden Fenerbahçe için PTT 1. Lig'in hayal olduğunu anlıyoruz, doğru mudur?" sorusuna, "Benim aldığım duyumlara göre o bile hayal olacak. Barcelona'nın başkanından tutun Lyon'un başkanına kadar aklınıza gelebilecek bir çok kişi ile görüştüm. FIFA'dan da insanlar vardı. Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Karl Heinz Rummenigge ile de bu konuyla ilgili özel bir toplantı yapacağız. Tünelin sonu görünüyor. Hep beraber seyredeceğiz" yanıtını verdi.

Hacıosmanoğlu, Avrupa'daki kulüp başkanlarının "Biz ceza alıyoruz da Türkiye'deki takımlar neden ceza almıyor" dediklerini iddia etti. Yunus Emre SEL (DHA)  

'Taraftarımız kendi görevini yapsın'