Fenerbahçe için Erik Lima iddiası

Fenerbahçe için Erik Lima iddiası
Fenerbahçe için Erik Lima iddiası
Moussa Sow'un Al Ahli'ye satılmasının ardından forvet arayışlarına giren Fenerbahçe'nin, Brezilya Serie A ekiplerinden Goias forması giyen 21 yaşındaki forvet Erik Lima ile anlaştığı iddia edildi.

Brezilya'da yayın yapan Radio 730'da yer alan haberde; Fenerbahçe Kulübü'nün, Erik Lima için Goias ile 7.5 milyon Euro'ya el sıkıştığı, ancak transferin Aralık ayında tamamlanacağı belirtildi. Fenerbahçe ile 5 yıllık sözleşme imzalayacak olan genç golcünün, sezon bitene kadar Goias'ta kiralık olarak devam edeceği öne sürüldü.

Goias Kulübü Başkanı Sergio Rassi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada "Sözlü olarak anlaşmaya vardık, henüz resmi bir şey yok. Sene sonuna kadar bizimle kalacak. Kulüp transfer ücretinin yarısını şimdi, yarısını ise sene sonunda alacağız. Şu anda Fenerbahçe yetkililerini görüşmeleri tamamlamak üzere Goiana'ya bekliyoruz " ifadelerini kullandı.

Goias formasıyla 88 resmi maça çıkan 21 yaşındaki futbolcu, 32 kez gol sevinci yaşarken, 2013 yılında düzenlenen Sao Paulo Juniors Cup'ta da gol kralı olmuştu.