Fenerbahçe iki dakikada tuş

Fenerbahçe, Efes Pilsen Cup'taki ikinci maçında yenilgiyle tanıştı: 1-2. Karşılaşmanın ilk dakikalarında, sert esen rüzgarı da arkasına alan Sarı-Lacivertliler, PSV Eindhoven kalesine inmekte zorlanmadılar.

Fenerbahçe-PSV Eindhoven: 1-2
STAT: Antalya Atatürk
HAKEMLER: Kamil Abitoğlu, Zeki Çakal, Levent Yaravlı
FENERBAHÇE: Oğuz *, Fatih **, Mustafa **,
Ümit ***, Abdullah *, Hakan ***, Steviç *, Johnson (Dk.73), Ali Güneş ***, Ceyhun **, Tuncay **, 11 Ali A. (Dk.73) Semih **
PSV ENDHOVEN: Rouwelaar **, Bogelund **, Lamey **, Faber ***, Lee Young **, Rommedahl **, Van Bommel **, Vogel ***, Robben *** (Gakhokidze Dk.62 **) Kezman ***, Hesselink **
GOLLER: Ali Güneş (23), Robben (Dk.61), Kezman (Dk.63)
SARI KART: CeyhunANTALYA - Fenerbahçe, Efes Pilsen Cup'taki ikinci maçında yenilgiyle tanıştı: 1-2. Karşılaşmanın ilk dakikalarında, sert esen rüzgarı da arkasına alan Sarı-Lacivertliler, PSV Eindhoven kalesine inmekte zorlanmadılar. Fenerbahçe, organize ataklarla gol ararken, karşılaşmanın ilk tehlikesini ise PSV gerçekleştirdi: Soldan aldığı topla önüne geleni geçen Robben'in şık vuruşu direkten döndü. Maçın 23. dakikasında gelişen atakta, PSV defansının uzaklaştırmak istediği topa Steviç gelişigüzel vurdu, genç Semih ceza yayının üzerinden sağdan gelen Almi Güneş'i gördü, bu futbolcunun zarif vuruşu, kaleci Rouwelaar'ın bacaklarının arasından filelerle buluştu: 1-0.
İlk yarım saatin dolduğu sırada, Ceyhun kendi çabasıyla getirdiği topa sert vurdu, Rouwelaar bu kez kornere gönderdi. Devre bu skorla bitti.
İkinci devre bu kez rüzgar PSV'nin lehineydi. 61'de yine soldan giren Robben, Fatih'i çalımladı ve topu çaprazdan, kaleci Oğuz'un uzanamayacağı köşeye gönderdi: 1-1. Sarı-Lacivertliler bu golün şokunu atlatamamıştı ki, ikinci gol geldi. PSV defansının ileri attığı topu Ümit kaleci Oğuz'a geri pas yaptı, Oğuz önündeki topu PSV'nin en fırsatçı ismi Yugoslav Kezman'a ikram edince o da bunu geri çevirmedi ve topu filelere gönderdi: 1-2. (Spor Servisi)