Fenerbahçe kafilesine saldırı Avrupa medyasının manşetinde

Fenerbahçe kafilesine saldırı Avrupa medyasının manşetinde
Fenerbahçe kafilesine saldırı Avrupa medyasının manşetinde
Fenerbahçe futbol takımının, Rizespor deplasmanındaki maçın ardından otobüsle Trabzon havaalanına giderken Sürmene'de silahlı saldırıya uğraması Avrupa medyasında da geniş yankı uyandırdı.

RADİKAL - Büyük tepki çeken olay İspanyol, Fransız ve İngiliz basınında da büyük yankı uyandırdı. Saldırı, gecenin flaş haberi olarak duyuruldu.

Fenerbahçe 'nin uğradığı saldırıya Avrupa internet medyası geniş yer ayırdı. İspanyol Mundo Deportivo, “Fenerbahçe takımına silahlı saldırı sonucunda otobüsü kullanan sürücü yaralandı. Bu saldırı takımdaki futbolcuların da yaralanmasına neden olabilirdi” derken diğer gazede ve haber siteleri şu yorumları yaptı...

ÜZÜCÜ OLAY

Sport:  Türkiye ’de şiddet! Fenerbahçe takımına silahlı saldırı. Şoför ağır yaralı.

Marca: Türk futbolu Çaykur Rizespor-Fenerbahçe maçının ardından üzücü bir olayın kahramanı oldu. Takım otobüsüne atılan ateş sonucu sürücü yaralandı ve Fenerbahçe takımı o sırada İstanbul ’a dönüş için uçağa yetişmek için yoldaydı.

AS: Fenerbahçe otobüsüne ateş. 5-1’lik Rize galibiyeti sonrası Fenerbahçeli futbolcuları taşıyan otobüs Trabzon’da saldırıya uğradı. Ateş sonucu sürücü ağır yaralandı.

Bakan Kılıç'tan kritik açıklama: Ligler erteleniyor mu?

ÇİRKİN SALDIRI

L’Equipe: Rize deplasmanından 5-1’lik galibiyetle ayrılan Fenerbahçe Kulübü, Trabzon’da saldırıya uğradı. Olayda sürücü yaralanırken, futbolcular herhangi bir yara almadı.

Globo Esporte: Fenerbahçe galibiyetten sonra saldırıya uğradı. Olay sonrası şoför hastaneye kaldırılırken, teknik heyet İstanbul’a dönüş için havaalanına götürüldü.

Daily Mirror: Fenerbahçe takımını taşıyan otobüse maç sonrası silahlı bir çete tarafından ateş açıldı. Saldırıyı Trabzonlu bazı taraftarların gerçekleştirdiği konuşuluyor.

Siyaset dünyası birleşti: Alçakça saldırı

Fenerbahçe otobüsüne silahlı saldırı: 1 yaralı

Fenerbahçe yöneticilerinden saldırıya tepki: Tam bir vahşet