Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Giderken üç şey istedi

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Giderken üç şey istedi
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Giderken üç şey istedi
Yeniden cezaevi yolu gözüken Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, dün futbol takımına veda etti. Gözyaşlarına hakim olamayan Yıldırım, futbolculardan Avrupa'da şampiyonluk, derbide galibiyet ve rakip tribünleri alkışlamalarını istedi.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın şike davasındaki itirazını reddettiği Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, teknik heyet ve futbolcularla yaptığı toplantıda, yaptığı konuşmayla adeta takıma veda etti.
Sarı-lacivertli takımın Beşiktaş derbisi için bu sabah yapacağı antrenman öncesi yönetim kurulu üyesi İlhan Ekşioğlu ile Fenerbahçe Can Bartu Tesisleri’ne giden Yıldırım’ın teknik heyet ve futbolculara yönelik konuşması kulübün televizyonu FBTV’de yayımlandı.
Futbolculardan Beşiktaş derbisinde kazanmak için ellerinden geleni yapmalarını isteyen Yıldırım, “Fenerbahçe şike yapmaz, bunu bilin. Fenerbahçe hayatta şike yapmamıştır, bize kimse para teklif edememiştir, biz de bunların içinde olmamışızdır. Sizden ricam, pazar günü yenmek için elinizden geleni yapın. Ama maçtan sonra da sahanın ortasında tribünleri alkışlayın, jest yapın soyunma odasına gelin. Allah yolunuzu açık etsin. Hepinize başarı diliyorum” ifadelerini kullandı.
Geçtiğimiz günlerde maç başı ücretlerini hesaplara yatırttığını ifade ederek futbolculardan bu konuda rahat olmasını isteyen Yıldırım, “Bu operasyonlar bitmeden muhakkak alacaklarınızın hepsini halletmeye çalışacağım. Gelen arkadaşlar diğer kısımları hallederler, rahat olun. Fenerbahçe’de boşluk olmaz, herkes gerekeni ve görevini yapar. Siz de görevinizi yapın, inşallah yenin” diye konuştu.
Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ret kararının ardından Anayasa Mahkemesi’ne müracaat ettiklerini bildiren Başkan Aziz Yıldırım, konuşmasının başında şunları söyledi: “Fermanı verdiler, kalemi kırmışlar zaten. Önemli değil. Şimdi Anayasa Mahkemesi’ne müracaatımız var. Sizin alın terlerinize ihanet olduğu için bugüne kadar ‘hayır’ dedik, hiçbir pazarlığı yapmadık, hiçbir şeyin içinde olmadık, bugüne kadar geldik. Yatarız, o da önemli değil, baştan beri söylüyoruz. Sizden ricam, pazar günü yenmek için elinizden geleni yapın. Maçtan sonra da sahanın ortasında tribünleri alkışlayın, jest yapın soyunma odasına gelin. Benim sizden ricam bizden sonra da gelen yönetim kim olursa olsun onlarla beraber diyalog içerisinde Fenerbahçe’yi layık olduğu noktalara götürün. Yalnızca Türkiye ’de şampiyonluk değil, Avrupa’da muhakkak bir kupa kaldırın çocuklar. Fenerbahçenin buna ihtiyacı var. Bunu yapın, gerisi önemli değil.”

Emre’nin madalyasını almadı


Takım adına konuşan kaptan Emre, şike davasına konu olan 2010-2011 lig şampiyonluğunda aldığı ve oğlu Ömer Akif’e hediye etmek istediği bu madalyayı, tüm takım arkadaşları adına Aziz Yıldırım’a vermek istediğini söyledi. Ancak Başkan Yıldırım, “Ben bunu senin oğluna hediye ediyorum. Sen bunu al” diyerek geri çevirdi. Yıldırım daha sonra “Ben içeri girersem verirsin” derken, Emre ise “İnşallah girmezsiniz o zaman ” karşılığını verdi. Yıldırım’ın gözlerini yaşartan Emre’nin konuşmasında, “Bize zamanında kızdınız, bir ağabey, bir baba gibi zamanında sevdiniz. Sizi çok seviyoruz. Bugün bir ayrılık konuşması gibi oldu bilmiyorum böyle ama. Fenerbahçe için insanlarla dost olduk ama Fenerbahçe için düşman olmak da çok güzel. Bu süreci bize yaşatanlar utansınlar” diye konuştu.

Bayraktar: Yeni deliller var


Aziz Yıldırım’ın avukatı Köksal Bayraktar, yeni deliller ve olayların ortaya çıkması sebeplerine dayanarak, yargılamanın yenilenmesi talebinde bulunacaklarını açıkladı.
FBTV’ye konuşan Bayraktar, 3 ay önce adil yargılama yapılmadığı gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne başvurularının sonucunu beklediklerini vurgulayarak, aynı zamanda yargılanmanın yenilenmesi talebinin hazırlığı içinde olduklarını söyledi. Bayraktar, “Üçüncü bir yolumuz var. Bunun hazırlığı içindeyiz. Bu da yargılamanın yenilenmesi yolu. Böyle bir yol da ceza mahkemesi usulünde var. Dolayısıyla yeni deliller ortaya çıkmıştır, yeni olaylar ortaya çıkmıştır, bu sebeplere dayanarak yargılamanın yenilenmesi talebinde bulunacağız. Önümüzdeki günlerde hukuk savaşımız devam edecek” dedi.