Fenerbahçe Kulübü'nden tarihi karar!

Fenerbahçe Kulübü'nden tarihi karar!
Fenerbahçe Kulübü'nden tarihi karar!
Fenerbahçe Genel Sekreteri Mahmut Uslu ve Asbaşkan Tolga Deniz Aytöre, Rize deplasmanı dönüşü Profesyonel Futbol Takımı'na yönelik yapılan silahlı saldırıya ilişkin basın toplantısı düzenledi. Olağanüstü toplanan yönetim kurulu, "Olay aydınlanana ve failler bulunana kadar sahaya çıkmama kararı alındığını açıkladı.

RADİKAL - Şükrü Saracoğlu Stadı Basın Toplantı Odası'nda konuşan Mahmut Uslu, "Rizespor maçı sonrası insanların canına kastedilmek istendi. Bu planlanmış bir hadise. Olayların aydınlatılması lazım. Kurşun 20 santimetre sekse, şoförün arkasında oturan teknik direktör İsmail Kartal da yararlanabilirdi. Otobüs beyaz, Fenerbahçe otobüsü bile değil. Otobüs 110 km hızla ile giderken kurşunlanıyor" dedi.

Fenerbahçe'ye saldırıda önemli delil!

"ÖNEMLİ OLAN CAN SAĞLIĞI"

Olağanüstü yönetim kurulu toplantısı yaptıklarını belirten Fenerbahçe Genel Sekreteri, "Burada en önemli şey futbolcuların durumu. Olayı ilk gün anlamadılar, ama ikinci gün anladılar. Dün kendileriyle konuşmalar yapıldı. Psikolojik olarak durumları iyi değil. Dünkü idman iptal edildi. Sow hocasından izin alarak bir günlüğüne Fransa 'ya gitti. Yani 'Kaçtı, gitti' iddiaları yalan. Bizim için en önemli şey can sağlığı. Biz çok şampiyon olduk. İnşallah onların psikolojik olarak durumlarını düzeltiriz" ifadelerini kullandı.

"OLAY AYDINLANANA KADAR FUTBOL OYNAMAYACAĞIZ"

Asbaşkan Tolga Deniz Aytöre, "Otobüste bulunan 19'u futbolcu toplam 41 kişinin canına kastedilmiştir. Bu eylem, Fenmerbahçe'ye düzenlenmiş bir suikasttir. Fenerbahçe'nin resmi görüşü budur. Bu eylem Fenerbahçe-Trabzonspor çekişmesi değil, ciddi bir terör eylemidir. Futbolun sonuna gelindi. Artık kan döküldü. Amacımız çok açık, sakatlarımızn iyileşmesi yönünden böyle bir erteleme talep ettiğimiz ididiası çok komik. Şampiyonluk, bir futbolce ve bir taraftarın hayatından daha önemli değil. Bizim için liglerin bir hafta veya daha fazla ertelenmesinin önemi yok. Önemli olan can güvenliğinin sağlanmasıdır. Beklentimiz bu olayın ciddiyetle aydınlatılmasıdır. Bu olay aydınlanana, olayın failleri bulunana kadar futbol oynama niyetinde değiliz" şeklinde konuştu.

Emenike: Korku filmine dönüştü!

"LİGLERİN BİLE OYNANMASINA GEREK YOK"

Fenerbahçe Asbaşkanı, "Bizim için liglerin ertelenmesi, maçların ötelenmesinin hiç bir anlamı yok. Biz yaşam hakkından, futbolcuların can sağlığından ve camiaların kutuplaşmalarına engel olmaktan bahsediyoruz. Bunların yanında 'erteleme' kararı hiç de önemli değil. Biz liglerin bile oynanmasına gerek kalmadığını düşünüyoruz. Olay aydınlanana kadar oynamayacağımız açık açık deklare ediyoruz" şeklinde konuştu.

3 Temmuz süreci ile ilgili ise Aytöre, "Burada verilecek her türlü karara saygılıdır. Karar ne olursa olsun uyacağız. Bu yargılama sürecinin uzaması Fenerbahçe'ye ve Türk sporuna zarar vermektedir. Fenerbahçe'ye karşı yürütülen futbol faşizmini artık bırakmak gerekiyor" dedi.

"BİZİM DAVAMIZ DA KUMPASTIR"

Son olarak söz alan Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, "Başkanımız 3 Temmuz sonrası, "Bu sadece bir şike olayı değil" derken bugünleri kastediyordu. Demokratik çizgimizden taviz vermeyeceğiz. Bizim davamız da diğer davalar gibi kumpastır. Bu kumpasın ortaya çıkmasını sağlayan da taraftarımızın dik duruşudur. Liglerin ertelenmesi konusunda beklentimiz yok. Bu olay terör eylemiyse buna hep birlikte tepki göstermermiz gerekiyor. Bu ülkenin barışı için refahı için önemli bir nokta. Olaylara şimdi 'dur' diyemezsek maalesef başka noktalara varır" ifadelerini kullandı.

Moussa Sow da Fransa'ya gitti!